Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

 

 

22. KVĚTNA 2011 - JARNÍ KOLO PLAMENE  ( JIHLAVA )

Letos už se na jarní kolo Plamene nejelo jako vždy tradičně na Meziříčko, což je obrovská škoda. Protože je starších pouze sedm, a aby mohli běžet některé disciplíny , muselo jich být devět. A tak se staršími jela i Šarlotka Fejková a David Linha. Dopředu už jsme počítali s horšími výsledky. Tito dva mladší naši atleti nemohli stačit v běhu 14 či 15 cti letým soupeřům. Po ukončení závodů jsme obsadili jedno z posledních míst tabulky.

A jak zní moje zhodnocení jarního kola plamene ? Moc lidí na malém place pohromadě, zaparkovaná auta kolem u běžecké dráhy. Vím, že je těžké něco takového organizovat, ale Meziříčko bude u mne a mých svěřenců nezapomenutelné. 

 

 

 

 

15. KVĚTNA 2011- OKRSKOVÁ SOUTĚŽ V ROZSEČI

Tentokrát vyšla řada na sbor v Rozseči. Na toto klání přijelo sedm družstev mužů, kteří měli v malíčku klasický požární útok. Přijeli dvě družstva žen, ale protože se nedohodly s jakou šíři hadic běžet, tak to raději vzdali. No a jako poslední tři družstva mladých hasičů, a to starší z Knínic a naše starší a mladší. No a výsledky ?  Naši mladší muži s překvapením na druhém místě a ti o něco starší naši borci na místě čtvrtém. A konečně mládež . První místo obsadili mládežníci z Knínic, na druhém místě naši mladší a na třetím místě s neplatným pokusem naši starší.

 

 

dsc_0703.jpg

 

 

7.KVĚTNA 2011 - ČARODĚJNICE A LAMPIÓNOVÝ PRŮVOD

Původně měli být čarodějnice o týden dříve, ale jelikož pršelo původní termín byl zrušen. A určitě se to vyplatilo, protože bylo nádherné počasí. Děti , které šli v průvodu ,a to i bez lampiónu, dostali limonádu a párek zdarma, který si mohli sami opéci.

 

 

 

dsc_0641.jpg

 

 

9. DUBNA 2011 - BRIGÁDA  NA  TRATI  ZA OBECNÍM  ÚŘADEM

Protože je již jaro a na této hasičské dráze , na které letos plánujeme soutěž, je zapotřebí udělat ještě hodně práce. A tak jsme doupravili základnu, na které jsme zalili betonem spáry mezi panely. Dorovnali jsme trávník a vysbírali kámen.

 

 

 

12.BŘEZNA 2011 - DĚTSKÝ KARNEVAL

Tuto sobotu jsme si připravili pro děti v našem kulturním domě, dětský karneval. Začátek byl v 13.30 odpoledne. Původně to měl být pouze karneval pro mladé hasiče Jihlavska, bohužel škola karneval nebude pořádat a tak jsme pozvali i naše děti z blízkého okolí. Celou akci uváděl Milan Řezníček z rádia Vysočina, který si pro děti připravil pestrý program.

 

 

dsc_1930.jpg

 

 

 

5. BŘEZNA 2011 - MASOPUSTNÍ PRŮVOD MASEK

Rok s rokem se sešel a opět je tu masopust. Tentokrát byl sraz u řeznictví Linhových, odkud celý průvod vycházel. Už od samotného rána bylo nádherné počasí. Asi kolem třiceti masek se vydalo po našem městečku.

 

 

dsc_1597.jpg

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

26.ÚNORA 2011 - PŘÍPRAVA  SÁLU NA PLES (BRIGÁDA)

Jako každým rokem začátkem roku bývá okrskový hasičský ples. Letos byl již desátý, tudíž výroční, neboli jubilejní. Na nás mladé hasiče připadla příprava sálu v kulturním domě.

 

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

11.PROSINCE 2010 - VÝLET  DO  TELČE

Blíží se nám konec roku a tak i děti si zaslouží nějakou tu odměnu. Rozhodli jsme se, že podnikneme výlet do nedaleké Telče.

První zastávkou byla hasičárna záchranného sboru v Telči. A že bylo na co koukat. Provedli nás celou budovou, mohli jsme se jít podívat do věže a na konec nám byla předvedena technika v garážích. Jako první jsme měli možnost vidět úplně novou Tatru 815 v plné zbroji.

Druhou zastávkou bylo kluziště zimního stadiónu, kam se naše omladina moc těšila. a protože byla dosti zima , asi po hodině jsme se přesídlili do místní pizzerie na jejich pizzu.

Poté jsme se přemístili domů do naší chudičké stařičké hasičárny, kde jsme se rozloučili s naším bývalým členem Mirkem Hustákem. Také byli předány sladké odměny šesti nejlepším brigádníkům za uplynulý rok. No a pak už hurá domů.

 

 

 

dsc_0553.jpg

 

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

6.LISTOPADU 2010  - PRAHA (MEMORIÁL MARTY HABADOVÉ)

Této soutěže (60 metrů s překážkami jednotlivců) se zůčstnilo od nás 8 soutěžících. Vyjeli jsme ráno v 5.00. Po příjezu do Prahy, jsme se přesunuli do atletické haly Otakara Jandery, kde jsme si vytvořili svou základnu. Všichni naši soutěžící prošli důkladnou prezentací (kontrolou) a ihned po ní začala příprava na soutěž. Tohoto memoriálu se zůčastnilo 540 mladých hasičů a to v průměru asi 140 soutěžících v každé kategorii. Začalo se přípravkou, kterou měli pouze domácí a bylo jich 6. Po nich následovali mladší dívky, mezi kterými byla i naše Nikča Majkutová, která soutěžila s číslem 54. Měla trochu smůlu, protože se jí zasekly stuhy pod lávku a protože nic nevzdala a bojovala až do konce, umístila se na skvělém 68. místě s časem 35.62  

Mezi mladšími chlapci byl David Linha (č.13), umístění na 68. místě s časem 27.68 a Dominik Štorek (č.12), umístění v základním kole v první padesátce s časem 21.53 a tak postoupil do finále. Ve finále si ještě čas vylepšil na 19.95 a tak se posunul na senzační 23. místo

Starší dívky ....... Pavla Rosolová v základním kole v první padesátce s časem 17.25. Ve finále s časem 19.81, umístění na 60. místě

                              Monika Hustáková v základním kole s časem 18.93, umístění na 81. místě

                              Andrea Hrůzová v základním kole s časem 20.49 , umístění na 96. místě

Starší chlapci.....Michal Kratochvíl v základním kole v první padesátce s časem 17.74 , ve finále neplatný pokus , celkové umístění na 60. místě

                              Vojta Vokřínek v základním kole s časem 24.82 , umístění na 104. místě

Po čtvrté hodině odpolední jsme se pomalu vydali na cestu zpět k domovu. A jaký jsem měl pocit po této soutěži ? Skvělý, naši soutěžící nás svými výkony mile překvapili. Na to, že trénujeme bez překážek, se nám v Praze zadařilo.

 

 

dsc_0186.jpg

 

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

28. ŘÍJNA 2010  -  BRIGÁDA (ÚKLID HASIČÁRNY)

 V tento den , kdy byl státní svátek jsme se rozhodli uklidit naší chudičkou a stařičkou hasičárnu. Účast při této akci jsem sice čekal větší , ale i tak jsme to zvládli. Také jsme naklouzkovali hadice a uložili k zimnímu spánku. 

 

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

2. ŘÍJNA 2010  -  PODZIMNÍ  KOLO  PLAMENE

Letos jsme se zůčastnili organizace Podzimního kola Plamene a to přímo u nás v Nové Říši. Bohužel se nám nepodařilo připravit disciplínu 60 metrů překážek jednotlivců pro nevhodné podmínky způsobené deštěm. Branný závod všestranosti jsme připravili u rybníka Staviště. Tuto sobotu se k nám sjeli mladí hasiči z celého okresu, aby všem dokázali jak pilně trénovali. Zázemí této akce jsme měli v kulturním domě, kde bylo i občerstvení i místo , kde se děti mohli schovat před zimou.

 

dsc_0751.jpg

 

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

11.ZÁŘÍ 2010 - BRANNÉ ODPOLEDNE

Pomalu se blíží podzimní kolo Plamene a tak je potřeba se připravit. Někteří totiž ještě nedrželi vzduchovku v ruce. Procvičili se ve zdravovědě, topografii, požární ochraně a samozřejmě ve střelbě. Na závěr jsme si pozvali pana Karla Nováka, který nám ukázal jak má vycvičeného psa a jak ho cvičí.

 

 

dsc_1022.jpg

 

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4.ZÁŘÍ 2010 - SOUTĚŽ  V  TELČI

Po ukončení prázdnin , tak jako před rokem přišel čas na soutěž v Telči. Hasičská utkání v požárním útoku začala v 9.00. Naši mladší šli do soutěže jako třetí a přesto, že byl útok platný , byl dokončen až po 52, 54 setinách vteřiny. V druhém pokusu se zastavil čas na časomíře ve 26,87 setiny vteřiny. S tímto časem jsme bohužel obsadili to nejhorší, poslední místo. Opět se bojovalo na dvou dráhách a celou soutěž snímala kamera a přenášela toto klání živě na hasičský portál na irtenetu.

 Družstvo starších mělo první pokus po pádu koše do kádě neplatný. Druhý pokus se podařil a čas 19.37 byl zapsán na 14. místo ze dvaceti dvou družstev.

 

Obrazek

 

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

21.srpna 2010 - BRTNICKÁ  ŠEDESÁTKA

Co si pod tímto názvem můžeme představit. Je to soutěž jednotlivců na 60 metrů s překážkami. Každý prostě soutěží sám za sebe.

Tento závod začínal v 10.00 v Brtnickém sportovním areálu. Dorazili jsme sem v počtu čtyř soutěžících. A to Mirek Hustáku, Michal Kratochvíl, Andy Hrůzová a Pája Rosolová. Každý měl dva pokusy. Sjelo se sem pouze  22 závodníků, což byla velká škoda.

V prvním kole si nejlépe vedla Pája, která měla pokus platný s časem 17.46. Mirek měl čas 19.68 a pokus také platný. Andy vypadla na bariéře proudnice a když se pro ní vrátila, měla opět překonat bariéru, což neudělala a tak měla pokus neplatný. Smůlu měl i Michal, kterému při vbíhání do cíle vypadla z hadice gumička a tak i pro něj byl pokus neplatný. V druhém kole si polepšil Mirek (17.29 což mu zajistilo 5. místo z jedenácti soutěžících). Andy si také vylepšila čas na 18.70 ( 6. místo z osmy soutěžících). Pája měla čas 19.02 a tak se jí počítal s prvního kola a to jí zařadilo před Andy na 5. místo. Ale opět měl smůlu Michal, který se tak snažil až spadl z lávky a tak pro něj soutěž skončila s oběma neplatnými pokusy. Trochu mě mrzelo, že jako jediný nedostal od pořadatelů vůbec nic a to se tak snažil i po pádu pokračovat. Na druhou stranu jsem moc rád, že jeho pád se obešel bez zranění.

Myslím si, že tato soutěž byla pro nás celkem úspěšná, protože tuto disciplínu nemáme kde a hlavně na čem trénovat. Za to, že se naši tak snažili a při soutěži si vzájemně pomáhali, stavili jsme se cestou zpět v cukrárně, kde dostali malou odměnu. 

 

Obrazek

 

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

13.srpna 2010 - Vítonice

No v pátek a ještě k tomu 13. ctého vyrazit na noční soutěž tak daleko, to potřebuje trochu odvahy, ale nám co nejsme pověrčivý, to vůbec nevadí.

Na toto klání jsme opět vyrazili pouze s družstvem starším. Bohužel pro nepřítomnost Moniky, která nám odjela do lázní, jsme museli nasadit na rozdělovač Páju, která bez tréninku tuto roli zvládla bezvadně. Do Vítonic jsme přijeli o něco později, to už měli mladší skoro odběháno. Z našeho kraje se sem dostavili soupeři z Nevcehle, Pavlova, Staré Říše a z třebíčska Výčapy a Heráltice.

První pokus našich byl platný s časem 22.74 po problémech při narážení. Doufali jsme, že druhý pokus pro nás dopadne lépe, ale po prostříkání na pravém terči byl čas ještě horší a to 27.56. Takže se nám započítal čas z prvního kola a to stačilo poze na 14. místo.

A tak není třeba házet flintu do žita, protože není všem dnům konec a příjdou další soutěže, kde se naši borci budou o to více snažit. Důležité je , že je to baví.

 

Obrazek

 

 

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

8. srpna 2010 - HLADOV

Tato soutěž měla být původně v sobotu, ale kvůli dešti byla přeložena na neděli. Sjelo se sem poze 5 družstev mladých hasičů. Hladov, Suchá, Dlohá Brtnice, Markvartice a my. Běželi se tři pokusy a nejlepší rozhodl.

Soutěž byla krátká, ale pro nás úspěšná, protože jsme vyhráli stříbro. Třetím pokusem jsme se dostali pod dvacet vteřin. Trošku mě mrzelo, že děti nedostali pohár, ale i tak medaile potěšila.

 

 

 

Obrazek

 

 

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

27.června 2010  - NOVÁ  ŘÍŠE

Rok s rokem se sešel a máme tu opět soutěž mladých hasičů u nás doma v Nové Říši. Je to poslední soutěž před prázdninami a proto bych chtěl všem mladým hasičům popřát jen ty nejlepší prázdniny.

Soutěž jsme měli mít v sobotu, ale proto že byla zrušena okresní soutěž a přesunuta právě na sobotu, nám nezbylo nic jiného než ustoupit na neděli.

Ani jsme nepočítali s tak velkou účastí. Počasí se nám také vyvedlo a tak co jsme si mohli více přát.

Tímto článkem bych chtěl moc poděkovat všem co nás podpořili, jak finančně, nebo dárky pro děti. Takže sponzoři díky. Také bych chtěl poděkovat těm co nám pomohli vlastními silami. Především tím myslím obsluhu občerstvení, kteří vyzkoušeli nově zakoupený friťák. Myslím si, že to bude náš veliký pomocník.

 

 

 

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

20.června 2010 - BRTNICE

A máme tu opět neděli a zase nás čeká soutěž a to v brtnici a mi všichni dobře víme, že Brtnice spadá do okresní ligy.

Máme trochu smůlu na místo startovních polí, protože vždy přijedeme pozdě. Tentokrát se sem sjelo hodně družstev a některá uplně nová, která sem přijela soutěžit poprvé.

Hned ze začátku se nám předvedla ta nejlepší družstva ( Pavlov , Nevcehle , Dobroutov a domácí Brtnice) , která nám nasadila nepříjemně laťku hodně vysoko a to pod 14 vteřin. Naše družstvo starší v prvním kole dosáhlo času 22.75 .  Lepší pokus přišel v druhém kole  a to 19.46  . Bohužel po stříbrné sobotě přišla neděle kdy naši starší byli čtvrtí od konce. Naši mladší borci byli v prvním kole úspěšnější. S časem 24.56 (druhé kolo 29.44) dosáhli předposledního místa. Takže po shrnutí nedělního klání musím říci , že dnes při nás štěstí nestálo.

 

 

Obrazek

 

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

19. června 2010 - SOUTĚŽ  V  POČÁTKÁCH

Nedávno mi e-mailem přišla pozvánka na soutěž v požárním útoku a ve střelbě ze vzduchovky v Počátkách. Sice je to mimo naší ligu, ale o to přece jde aby si naši mladí hasiči osahali hasičinu i někde jinde.

Vyjeli jsme už ráno o půl deváté dvěma osobními auty s vozíkem. Když jsme dorazili do Počátek, zjistili jsme, že jsme přijeli už jako poslední a taky nám bylo přiřazeno poslední startovací místo. Soutěžilo se na dvou základnách a tak to celkem odsejpalo. Zajímavostí této soutěže bylo, že zde vůbec neměli ozvučení , tudíž jsme ani nevěděli kdy máme jít na základnu.

Na požární útok jsme měli dost času a tak jsme šli prvně na střelbu ze vzduchovky. Každý měl tři diabolky a svůj terč. Po nastřílení nám bylo zapsáno 161 bodů. Nejvíce nastřílela Monika a to rovných 28 bodů. Konečný verdikt této disciplíny pro nás byl 1. místo a Monika nejlepší střelec celé soutěže. V útocích jsme skončili na sedmém místě. Čas pod dvacet vteřin se nám nepovedl, ale i tak po součtu bodů nám bylo přiděleno celkové 2. místo, o kterém se naši soutěžící dozvěděli až při vyhodnocení. Domů jsme odjížděli spokojení a se stříbrným pohárem.

 

 

Obrazek

 

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13. června 2010 - SOUTĚŽ  V  POLNÉ

Tento víkend jsme vyrazili pouze na jednu soutěž a to do Polné. Cesta byla klikatá, zdobená objížďkami  a policisty . Jednu objížďku jsme vynechali a cestu jsme si zkrátili zákazem, což nás stálo pokutu 500,- !!!

Když jsme konečně dorazili na místo určené, bylo nám přidělené jedno z posledních startovacích míst. Na tuto soutěž jsme přijeli pouze z družstvem starším.  Letos už polenští neměli klání na jejich náměstí, ale na hřišti. První pokus se nám nezdařil, poněvadž se nám nepodařilo spojit savice. Než jsme se vrátili na druhý pokus, šroubení savic jsme důkladně vyčistili. Druhý start byl pro nás rozhodující a zadařilo se. S časem 17.66 jsme se umístili na pěkném 6.místě.

 

 

Obrazek

 

 

6.ČERVNA 2010 - SOUTĚŽ V PAVLOVĚ

Další akcí tohoto víkendu byla soutěž v požárním útoku v Pavlově. Víme, že patří do okresní ligy a tak zde nesmíme chybět. Už z loňska víme, že se zde soutěží na dvou dráhách a jako perlička na závěr je ,, PAVOUK" , kterého se zůčastní 6 nejlepších týmů. 

Naši malý borci nastoupili jako patnáctí a dosáhli v prvním kole času 22,69 (7.místo). Družstvo starších mělo pozici devatenáctého místa a také měli lepší pokus v prvním kole  a to 22,55  ( 11.místo).

 

 

Obrazek

 

 

5.ČERVNA 2010 - SOUTĚŽ V MARKVARTICÍCH

Nastal nám nový víkend a i tedy čas dalších soutěží v požárním útoku. Na řadu přišly Markvartice. Protože jsme přijeli o něco později, vyšlo na nás pořadové číslo 12 pro mladší družstvo a 15 pro družstvo starší. Letos se do Markvartic sjelo 21 družstev Mladých hasičů. O tomto víkendu se konečně oteplilo. V prvním kole měli naši malý borci pokus neplatný pro spadnutí koše do kádě. Druhý pokus byl platný a s časem 29.07 skončili na 8 místě. Družstvu staršímu se započítával čas z druhého kola a to 20.47 . Stačilo to pouze na místo 9.  

 

 

Obrazek

 

 

30. KVĚTNA 2010 - SOUTĚŽ V POŽÁRNÍM ÚTOKU V PŘÍSECE

Víkend pro nás ještě neskončil. V neděli jsme opět vyrazili na soutěž do Příseky. Tato soutěž totiž spadá do okresní ligy a to my nemůžeme vynechat.

Před výjezdem nastaly dva problémy. První byl déšť , který asi půl hodiny po příjezdu do Příseky pominul a druhý neúplnost našich družstev, který jsme vyřešili půjčením soutěžících. Terén této soutěže byl náročný. Louka rozmočená deštěm byla po pár útocích změněna v jedno blato. Ale soutěžící to neodradilo.

Naši malý borci se dostali ke svým činům jako patnáctí a s časem 23.63 z druhého pokusu se umístili na krásném 5 místě. Družstvo starších startovalo z 19 pozice a čas 22.35 z prvního pokusu jim zajistil celkové 6. místo. Po převzetí cen v podobě sladkostí jsme dostali ještě jednu cenu a to za družstvo od nejdál. Děti dostali dětský šampus. Kolem osmnácté hodiny jsme vyrazili unaveni domů.

 

Obrazek

 

 

 

 

 

29.-30. KVĚTNA 2010 - NOČNÍ SOUTĚŽ V NEVCEHLI

Rok s rokem se sešel a je tu zase noční soutěž v požárním útoku v Nevcehli. Trochu nás ale překvapilo, že letos jejich soutěž vypadla s okresní ligy.

Této soutěže se tentokrát zůčastnilo pouze družstvo starší, které šlo na start až jako poslední jednadvacáté. Jelikož byl pokus jenom jeden, bylo nutné aby se zadařilo. Bohužel štěstí nám moc nepřálo. Po problémech u zapojení savice do mašiny naši soutěžící nic nevzdali a pokus dokončili s časem kolem 28 vteřin. To nám stačilo pouze na 14 místo.

Co se dalo na této soutěži kladně hodnotit, bylo počasí a opět výborné bramboráky.

 

 

Obrazek

 

 

 

 

29. května 2010-  VÝLET

Tento den jsme v jednu hodinu odpoledne vyrazili od naší stařičké hasičárny na pěší výlet po okolí novoříšska. Nejprve jsme šli k naší vodárenské úpravně novoříšské přehrady. Za jejími zády v lese zvaný Ochoz nás přepadli příznivci sportu zvaný Paintball. Zde nám předvedli bitvu, děti se s nimi vyfotili a dovolili jim zastřílet si.

Následně jsme se společně přesunuli na hráz naší vodní nádrže, kde na nás čekal pan Drexler, který nám udělal přednášku o této přehradě. Také jsme se mohli podívat do vnitra přehradní šachty.

Když jsme se vrátili zpět do Nové Říše , zastavili jsme se na Sokolské zahradě. Tady jsme si opekli buřty. Kolem 18 hodiny jsme se rozešli spokojeni domů.

 

 

Obrazek

 

 

22.-23. května 2010 - Víkendové soustředění v Meziříčku

V sobotu ráno jsme jako v loni vyjeli v 9.00 na víkend do Meziříčka .

Tentokrát jsme jeli pouze z jedním družstvem.  Po příjezdu do tábora jsme museli počkat na vyklizení stávajících nájemníků. Poté jsme se ubytovali ve dvou chatkách.  Asi ve 13.00 se rozběhli první disciplíny (štafeta 4x60 metrů , požární dvojice a 400 metrů překážek). Závěrem dne , po neuspěšných štafetách jsme se ocitli na 17. místě z dvaceti družstev. V neděli jsme absolovali ještě dvě disciplíny ( požární útok CTIF a požární útok) . A po těchto pokusech jsme skočili  na místo 14.                                                                                                                                                                                       

 

 

Obrazek

 

 

 

 

16. května 2010 - OKRSKOVÁ SOUTĚŽ V KNÍNICÍCH

Touto soutěží zahajujeme novou sezónu v dětském požárním sportu mladých hasičů v Nové Říši. V loni pořádali tuto soutěž hasiči z Vápovic v Bohuslavicích, letos přišla řada na kolegy z Knínic. Byli jsme mile překvapeni jaký mají kníničtí areál pro tyto akce.

Soutěže jsme se zůčastnili s oběma družstvy . Pro některé členy družstva mladších to byla premiéra, kterou zvládli na výbornou. I jedna členka ze starších ( Pája) si vyzkoušela ostrý start poprvé a to jako strojnice a poradila si s mašinou bravůrně. Nejdříve se bězely štafety a potom požární útoky. Děti se dostali na řadu až jako poslední. Ve štafetách zvítězili kniničtí, ale v útocích skončili s časem kolem 34 vteřin na druhém místě. Záda jim ukázali naši borci z družstva starších s časem kolem 23 vteřin a naše družstvo mladších dosáhlo třetího místa s časem  kolem 38 vteřin.

Jediné co nás na této soutěži mrzelo bylo počasí. Polovinu tohoto klání nám propršelo. Touto cestou bych chtěl poděkovat mamce Olince Linhové, která neváhala a dovezla dětem na zahřátí teplý čaj.

 

 

Obrazek

 

 

 

30. BŘEZNA 2010 - JARNÍ ÚKLID HASIČÁRNY A JEJÍHO OKOLÍ

Tento den jsme se sešli, aby jsme udělali pořádek v naší stařičké polorozpadlé hasičárně a před ní. Na tento úklid přišli skoro všichni. Donesli jsme si košťata a hrábě. Někteří uklidili prostory hasičárny. Jiní zametli chodník a silnici. Také bylo potřeba zhrabat trávník přilehlý k naší hasičárně. Když byla práce dokončena, přešli jsme za obecní úřad na naší soutěžní trať, kde jsme posbírali z trávy kámen, aby se zde dalo síct sekačkou.

 

 

 

13.ÚNORA 2010 - MASOPUSTNÍ PRŮVOD

Tak a zase utekl rok a nastal čas na tradiční průvod masek. Sraz jsme měli opět u Stylu a to v 8.00, odkud jsme o půl deváté vyrazili v doprovodu naší šatlavy a kapely z Kněžic.

Do průvodu jsme se zapojili zase i my Mladí hasiči. Kdo se z dětí zůčastnil v masce, dostal za odměnu čokoládu.

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

DISKOTÉKA PRO MLADÉ HASIČE  (KULTURNÍ DŮM V NOVÉ ŘÍŠI  - 13.PROSINCE 2009)

Necelých čtrnáct dní před vánočními svátky jsme si vymysleli, že pro děti uspořádáme diskotéku. minulý rok jsme se této akce zůčastnili ve Staré Říši a to byla pro nás taková inspirace.

Den pro tuto akcičku jsme vybrali neděli a to po obědě ve 13.00 v našem kulturáku. Pozváni byli všichni mladí hasiči z celého okresu Jihlava a účast nám přislíbily Markvartice a Hladov, který se nakonec nedostavil.

Mezi písničkami jsme hráli různé hry o zajímavé ceny. Například Monika Hustáková vyhrála dětské šampaňské ve hře Kdo nemá židli, vypadne. Také proběhla soutěž družstev v přetahované lanem, hádání pantomimy a tanec s tenisákem.Jako další ceny byly DVD Jak se krotí krokodýli, CD pohádek, pexeso, tetovačky, fotoalbumy a jiné.

Měli jsme i zajištěné občerstvení v podobě jednohubek, chlebíčků a buchet, o které se postarali rodiče našich dětí. Také si děti mohli zakoupit párek v rohlíku a jiné dobroty a k tomu točenou limonádu.

Diskotéku jsme ukončili úderem sedmnácté hodiny.

Tímto bych chtěl poděkovat všem co nám pomohli. Disžokejům Mírovi Petrovýmu a Martinovi Merčákovi. Jejich asistentkám Libušce Novákovic, Míše Váchové a Martě Kuřímské. Obsluze v baru Lídě Škarkové a Majce Kuřímské a také mým kolegům Martě Petrové a Láďovi Škarkovi. Obecnímu úřadu za zapůjčení přísálí. Všem moc díky.

 

 

 

Obrazek

 

 

 

POLNÁ - SOUTĚŽ V ZPV A 60 M. S PŘEKÁŽKAMI (JEDNOTLIVCI)

Ráno když jsem vstal, byl mrazík a nádherně svítilo slunko. Asi o půl deváté jsme vyrazili dvěma auty směrem přes Jihlavu rovnou do Polné. Tam jsme se museli podrobit důkladné prezentaci, dostali jsme startovní čísla a zároveň jsme byli pokáráni, že nás přijelo málo. Jako jediná z družstva mladších s námi jela Nikča Majkutová, která si zaběhla braňák ne s námi, ale z Nevcehlí. Ostatní starší se věnovali šedesátkám. Monika, Míra, Vojta a Michal se z plných sil snažili dosáhnout co nejlepšího výsledku a myslím si , že časy nebudou nejhorší a hlavně všechny pokusy byly platné. Čekalo se ještě na Nikču až doběhne braňák, ale nestihla to a tak šedesátku neběžela. Musel se vyklidit ve 12.00 prostor pro zápas fotbalistů.

Ve dvanáct hodin se naši přesunuli ke startu braňáku a to ve složení - velitelka Monika, Míra, Michal, Lukáš a Tom.

Bohužel výsledky se dozvíme až ze stránek OSH. Nebojte se, včas vás budu informovat. Po ukončení soutěže jsme se mohli podívat na práci psovodů a jejich hafanů.

 

Obrazek

 

 

Branný den v Ochozi - 26.září 2009

Tak a máme tu zase novou sezónu a začali jsme, jak jinak než tréninkem na soutěž v ZPV v Polné , kam pojedeme 3. října. Branný tréninkový den podnikáme káždý rok a to v lese Ochoz u potoka Řečice. Vyrazili jsme v sobotu hned po obědě od naší hasičárny naším vozidlem Ávia. Děti starší už věděli co je čeká a nemine, ale ti menší netušili do čeho jdou. Závod požárnické všestrannosti se skládá z 7 disciplín - střelba ze vzduchovky, vázání uzlů, topografie, technické hasičské prostředky, značky, zdravověda a překonávání překážky po laně. trať by měla být dlouhá 3 km. Tentokrát s námi běželi i dva dorostenci. Počasí nám celý den přálo a tak si myslím, že se tento trénink vydařil. Po ukončení branného dne jsme si opekli buřty a kolem čtvrté hodiny vyrazili domů. Musím všechny děti i dorostence pochválit za snahu, která doufám bude oceněna v Polné. Zároveň bych chtěl poděkovat všem dospělým, kteří nám pomohli s přípravou a v rolích rozhodčích obsadili místa na jednotlivých stanovištích.

 

Obrazek

 

 

JIHLAVA ( BEDŘICHOV) - 19.ZÁŘÍ 2009

Asi o půl desáté jsme dojeli na místo určené a to na Masarykovo náměstí v Jihlavě, kde pořádal tuto soutěž Bedřichov. Zahájení bylo maličko po desáté hodině dopolední. Běželo se ze dvou základen a na jedny terče. Naše družstvo mladších započalo první kolo s půjčeným Ondrou z Kamenice s časem 29.54 a v druhém pokusu si maličko polepšili na 23.47, ale stačilo to pouze na 9. místo z 12 družstev.

Družstvo starších tady před Jihlavským Priorem dosáhlo zatím nejlepšího času letošní sezony a to s časem 17.85. Chyběla nám Andrejka a tak jsme si museli zapůjčit Davida ze Staré Říše. V druhém pokusu už to nevyšlo a tak naši sestřelili terče v čase 20.07. Starších se sem taky sjelo dvanáct družstev a naši se umístili na krásném 6. místě. Po závěrečném nástupu a předání cen za soutěž v Jihlavě došlo na vyhodnocení Jihlavské okresní ligy, kde se naše děti umístili následovně.

                      mladší:  na 6. místě z 12 družstev

                      starší:   na 6. místě z 16. družstev

Na to že družstvo mladších letos začalo svou první sezónu se umístili na pěkném místě. A překvapením bylo i umístění družstva starších. Myslím si, že se můžeme těšit už na tu sezónu příští, která už začíná teď v říjnu branným závodem v Polné.  

 

Obrazek

 

 

 

NOVÁ ŘÍŠE - 125. VÝROČÍ ZALOŽENÍ SDH

V sobotu 12. září jsme měli průvodem zahájit oslavy 125. výročí založení našeho sboru u nás, ale místo v 9.00 průvod vyšel až o půl hodiny později, protože se nám pěkně rozpršelo. Ale jak se říká jednou přestane a kdo si počká, ten se dočká. U sochy sv. Floriána jsme položili věnec, poslechly jsme si státní hymnu a projevy představených. Poté se kdo chtěl přesunul do místního kostela, kde byla mše za všechny hasiče, kteří už nejsou mezi námi. Po mši začaly ukázky profesionální techniky ve slaňování s plošiny. Dále ukázka vyproštění raněného jakoby z hořícího domu. Tak a v tuto chvíli nastala doba pro naše děti, aby předvedli co se za tento rok naučili. Nejprve byli obdarováni novými čepičkami, s kterých měli děti velkou radost. Prvním útokem začali ti nejmenší. Ještě než vyběhli, říkal jsem jim ať běží pomalu, že dnes nezáleží na čase, ale hlavně aby útok dokončili a co se nestalo, děti to zvládli, jak bez chyby, tak i z výborným časem a to samé družstvo starších. Trošku mě mrzelo, že jim to takhle bezvadně nejde na závodech. Po našich dětech se ještě ukázali Hodičtí hasiči s historickou ruční stříkačkou v historických uniformách. Asi ve 14.00 jsme s dětmi přemístili do kulturního domu na slavnostní oběd a slavnostní schůzi a tím jsme oslavy ukončili. Musím přiznat, že se celý den po špatném začátku skvěle vydařil. Takže zase asi až za dalších 25 let.

 

Obrazek

 

 

TELČ- SOUTĚŽ 5. ZÁŘÍ 2009

Den před soutěží nám pěkně propršel a tak jsme v sobotu vstávali s tím,že asi na soutěži v Telči promokneme. Ale opak byl pravdou. Sice bylo zataženo a po ránu byla pěkná zima, ale hasiči něco vydrží a proč protože nejsme z papíru.

Sjelo se sem 41 družstev mladých hasičů, takže dětí jako smetí. Jako dříve, tak i letos se běhalo na dvou tratích.

Naše družstvo mladších dostalo startovní místo 19 a starší šli na start se startovním číslem 22.

Mladší v prvním pokusu dosáhli času 27.21 a v druhém si značně polepšili a s časem 20.20 se umístili na 8. místě ze čtrnácti družstev.

Družstvo starších měli první pokus neplatný  a i druhý pokus se jim nezdařil, ale byl dokončen a s časem 29.35 to stačilo pouze na 22. místo z pětadvaceti družstev.

 

Obrazek

 

 

 

 

 

VITONICE - NOČNÍ SOUTĚŽ  14.SRPNA 2009

Jak v loni, tak i letos jsme se rozhodli, že pojedeme na noční soutěž do dalekých Vitonic u Znojma. Někteří naši soutěžící tam jeli poprvé a někteří tam v loni stáli na stupních vítězů. S tímto cílem jsme tam jeli i letos.

Vyjeli jsme kolem 17 hodiny odpolední s kompletním družstvem starších, ale bohužel jen se čtyřmi členy družstva mladších. Museli jsme si zapůjčit rozdělovač a koš z týmu Nevcehle.

              Naši nejmenší v prvním pokusu nemohli sestřelit terč a tak se časomíra zastavila na čase 37 vteřin. Tento problém zde měla spousta soutěžních družstev. Navíc rafička terče se rozsvěcela světle zelenou barvou, která v proudu vody vůbec nebyla vidět. Při druhém pokusu se trošku zamotali hadice a tak David na levém proudu byl daleko od terčů a tak nedokázal sestřelit terč. Pokus byl nedokončen. S časem s prvního pokusu to stačilo pouze na poslední místo.

              Starší po prvním kole měli čas 23.52, ale v kole druhém se výrazně polepšili a dosáhli času 19.67 a skončili na 9. místě.

Už od začátku zde letos měli organizační problémy, jak s časomírou, tak s občerstvením . Také se nám nelíbila dvojitá startovní čára a vybavení rozhodčích (neměli praporky) a dokonce rozhodčí u terčů často chyběl.

Domů jsme dojeli před třetí hodinou ranní, sice smůtní z horších výsledků, ale šťastní , že jsme doma.

Obrazek


 

 

 

POLNÁ  - SOBOTA 8.SRPNA 2009

Tak konečně jsme se dali zase do soutěžení. Tentokrát jsme vyrazili do daleké Polné, kde se také soutěží jako u nás na náměstí. Sice tato soutěž nepatří do Jihlavské okresní ligy, ale to nám vůbec nevadí.

Do Polné jsme se vydali zapůjčeným tranzitem rodiny Linhových a jedním osobním autem. Jelo nás pouze jedno družstvo a to starší v sestavě : Mony Hustáková (rozdělovač), Míra Husták (strojník), Tom Misař (narážeč), Vojta Vokřínek (béčko), Lukin Kuřímský (pravý proud), zapůjčeným Davidem Mikýskem (koš) a jako překvapení na levém proudu David Linha. Měli jsme trochu strach, jestli těm starším bude stíhat, ale byli jsme mile překvapeni.

První útok naši zaběhli s časem 19.98 a tak jsme po prvním kole byli na druhém místě. V druhém kole jsme se posunuli na místo třetí, ale i tak jsme měli na dosah bronzový pohár.  Poslední útok družstva z Pavlova byl pro nás rozhodující. Jejich tým ale do toho dal všechny síly a i po pádu jejich proudařky získali čas 19.58 a tak jsme se posunuli na 4.místo. Ale i tak to byl velký úspěch.

Když nastalo vyhlášení výsledků, trochu mě zamrzelo, že byli oceněni pouze děti na pohárových pozicích. Polná je dost veliká  a sídlí v ní tolik firem, o sponzory by tedy neměli nouzi. Zamrzí to , když potom slyšíme jaké ceny dostávají na soutěžích dospělí.

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

SOBOTA 27. ČERVNA 2009

Poslední červnová sobota připadla soutěži v požárním útoku na náši obec Novou Říši a to na našem hezkém náměstí. Na tuto událost jsme se připravovali celý týden. V sobotu dopoledne když jsme chystali vše na náměstí, konečně po několika propršených dní vysvitlo sluníčko a hned nám bylo veseleji.

Ve 13.00 kdy mělo být zahájení soutěže jsme stále neměli terče, které nám vezlo družstvo Kamenice. Nemohli přijet včas pro nevolnost jednoho ze soutěžících. Po jejich příjezdu byli terče ihned nainstalovány a mohlo se začít ze soutěžením.

Přijelo 18 družstev. Z toho 7 mladších a 11 starších. Jako první začalo družstvo našich starších a po tomto prvním pokusu doběhli s časem 24.96 a v druhém kole si čas vylepšili na 20.91 a umístili se na 7. místě.

Naše nejmenší jsme dali dohromady na poslední chvíli. Soutěže se zůčastnili pouze Ondra, David, Lucka a Nikolka Richtecká a proto jsme si museli dva soutěžící vypůjčit a to zase od Kamenice, za což jim moc děkujeme. V prvním kole zaběhli s vyníkajícím časem 21.27 a byli na skvělém 2. místě, ale v kole druhém si mnoho soupeřů polepšilo a tak nás odsunuli na pozici bramborovou a to je 4. místo, ale i tak byla radost veliká. Toto byl jejich zatím nejlepší výsledek.

Kolem 17 hodiny se zátáhlo, přišla bouřka a rozpršelo se. Soutěž ale přerušena nebyla a vesele s mokrými zády se pokračovalo dále. Déšť trval asi jenom 15 minut.

Soutěž byla zakončena někdy po 18 hodině. Domů nikdo neodjel z prázdnou. Každé družstvo i to poslední bylo odměněno. Byli oceněni i tři nejmenší hasiči, družstvo od nejdál (Hamry) a obětavý hasič Ondra Nevosad z Kamenice za to , že si ho neustále půjčujeme.

Musím poděkovat rozhodčím Jirkovi Nevosadovi a Milušce Mácové za trpělivost nad námi a za profesionální nasazení v tomto nádherném koníčku.

Dále si veliký dík zaslouží Lída Škarková a Majka Kuřímská, které zastali jako jediné dvě veškerou práci při výrobě hranolek, párků v rohlíku a klobás. Bylo mi jich líto v jakých podmínkách a s jakým vybavením tam zápasily. Hodně mě mrzelo,že na tuto práci zůstaly sami dvě.

Dále díky obsluze nápojů ( Pavel Báchor a Pavel Koudela) , klukům Danovi, Mejlovi a Mírovi (rozhodčí u terčů) a holkám Míše a Marťe. A také všem sponzorům a manželům  Běhanovým, který nám celou soutěž nafotili.

Také mi trochu vadilo, že z našeho SDH se  dostavili naši představitelé pouze jako fanoušci.    

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

SOBOTA  20.ČERVNA 2009

A přišla opět sobota a zase deštivá. Čekala nás tentokrát soutěž v nedalekých Markvarticích. Na místo jsme dorazili včas. Čekalo se na hlavní rozhodčí Milušku Mácovou, která přejížděla z Okrskové soutěže v Třešti. Po jejím příjezdu jsme se s chutí pustili do soutěžení. Bohužel při prvních třech útocích nastali problémy s časomírou, které místní organizátoři nemohli vyřešit a tak byl z pouťových Pavlovských oslav přivolán Fanda Popelář, kterým časomíra patřila, aby tuto situaci vyřešil. A zázrak se stal a od 14. hodiny se začalo uplně nanovo.

Sjelo se zde 18 družstev a startovalo se dohromady mladší i starší. Naše mladší družstvo dostalo startovní pole č. 11 a starší č.14.

První pokus mladších nebyl uznán pro spadnutí koše. Ale starší se v plné sestavě odhodlali zautočit na lepší pozici a s časem 18.36 se umístili na pěkném 5. místě. Pokus v druhém kole jim také nebyl uznán pro nezapojení savic. Při druhém pokusu mladších a se zapůjčeným košařem z Kamenice dosáhli pěkného času 24.65 , ale zase to stačilo pouze na předposlední místo.

Počasí nakonec dopadlo dobře. Pouze místo u základny už bylo hodně rozbahněné a to bylo vidět hlavně na oblečení všech startujících. Při vyhodnocení družstev se zjistilo, že organizátoři zajistili pouze tři poháry pro všechny zůčastněné, a to asi muselo mrzet první tři družstva z kategorie mladších, protože odjeli domů bez pohárů.

 

 

Obrazek

 

 

 

 

NEDĚLE 7.ČERVNA 2009

V neděli ve 12.00 jsme vyjeli na druhou soutěž tohoto víkendu a to do Brtnice. Zatím jsme nevynechali  jedinou soutěž okresní ligy, sice výsledky by si asi naši mladí hasiči představovali trochu lepší, ale podle mého názoru to chce jenom čas a hlavně poctivě trénovat.

Opět jsme vyrazili v neúplném počtu a tak jsme si opět půjčovali . Tentokrát měli obě družstva dva pokusy. Mladším se první pokus moc nepovedl, ale v druhém vše napravili a opět se zapůjčeným Ondrou s Kamenice dosáhli času 27.13, ale bohužel to stačilo zase jenom na předposlední místo.

Družstvo starších mělo zapůjčené kluky ze Staré Říše. Při prvním pokusu se Monika dostala do situace, kdy měla hadici omotanou kolem pasu a tak zasáhl Vláďa Škarek a pokus raději ukončil. Druhým pokusem dosáhli času 23.62  a umístili se na 12. místě z 15 družstev. Ale jak sami vidíme, časy jdou níže a níže.

Soutěž skončila po 18. hodině  a při vyhodnocení kolektivů obdrželi i ti na posledních místech sladké odměny.

Takže tento víkend byl opět náročný, ale i dosti poučný pro následující soutěže.

Obrazek


 

 

 

SOBOTA 6.ČERVNA 2009

Tento den jsme měli v plánu noční soutěž v Nevcehli, která se započítává do naší okresní Jihlavské ligy. V 17.00 jsme se sešli u naší hasičárny a odtud jsme jeli naším autem AVIE 20 . Jako minulou soutěž v Přísece , tak i tady v Nevcehli nám pršelo. Po příjezdu na ono místo jsme zjistili, že tato soutěž podle počtu zůčastněných družstev  bude dlouhá.

Za družstvo mladších nastoupili:

                                     Nikolka Majkutová (pravý proud), David Linha (levý proud), Ondra Běhan (béčko), Lucka Urbánková (savice), Nikolka Richtecká (koš) a Ondra z Kamenice (rozdělovač).

Toto naše družstvo se umístilo na předposledním místě.

Za družstvo starších nastoupili:

                                       Mirek Čermák (levý proud), Lukáš Kuřímský (pravý proud), Monika Hustáková (rozdělovač), Andrejka Hrůzová (béčko), Mirek Husták (strojník) a kluci ze Starý Říše (koš a narážeč).

Bohužel družstvo starších mělo pouze jeden pokus, který diky špatné funkci rozdělovače nebyl ukončen a byl uznán jako neplatný. I když se nám tato soutěž moc nezdařila, pevně jsme doufali, že v Brtnici bude lépe.

Obrazek

 

 

 

NEDĚLE  31. KVĚTNA  2009

Po nedělním obědě jsme se opět rozjeli za požárním útokem a to do Příseky. Celá neděle byla uplakaná a to po celou dobu soutěže. Ale našim mladým hasičům to vůbec nevadilo. Družstvo mladších nastoupilo k útoku jako deváté a s časem 29.11 z prvního pokusu se umístili bohužel opět na posledním místě, ale útok s přehledem dokončili a to bylo důležité. Družstvo starších mělo platný pouze pokus z prvního kola a to časem 30.52 a skončilo na osmém místě. Druhý pokus byl neplatný, protože opět nastal problém s nezapojenými savicemi. Chce to prostě čas přijít na to, jak si s tím poradit a hlavně to pilně natrénovat. Přechod z mladších do starších není pro košaře, narážeče a strojníka jednoduchý.

Při útoku družstva mladšího jsme opět měli zapůjčeného Kamenického borce , který nám tentokrát zaběhl levý proud místo Davida Linhy, který se této soutěže nezůčastnil. Tím bych chtěl Kamenickým moc poděkovat za pomoc.

Až na počasí se mi v Přísece moc líbilo, hlavně pánské záchodky. Ty byly prostě originální.

Domu jsme dojeli někdy kolem půl sedmé v podvečer. Někteří naši soutěžící byli možna s této soutěže zklamáni, ale není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!!!

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

NEDĚLE 24. KVĚTNA 2009

Rovnou z Meziříčka jsme se rozjeli do sousedních Bohuslavic, kde se konala Okrsková soutěž. Této soutěže se zúčastnili kromě dětí i ženy a muži.

Naše drobotina byla odsunuta až na uplný závěr soutěže, což nám dost vadilo, protože děti i mi jsme strávili předešlých 30 hodin  v Meziříčku. Družstvo mladších zde nemělo žádného soupeře a družstvo starších pouze Knínice, kteří obsadili v celkovém hodnocení první místo. Na druhém místě se tedy umístili naši starší a třetí naši mladší, protože je hlavní rozhodčí zařadil společně se staršími. Děti si zaběhli jak požární útok, štafetu 4x60 m. , tak i požární dvojice. Soutěž skončila kolem 18 hodiny podvečerní a kromě dvou pohárů, ze kterých samozřejmě děti měli ohromnou radost, jsme si domů odvezli i spálené  ruce i záda. Na dětech  i na nás byla určitě znát únava a tak jsme byli rádi, že jsme konečně doma.

 

 

Obrazek

 

SOBOTA - NEDĚLE 23.-24. KVĚTNA 2009

Dva dny a jednu noc jsme strávili v rekreačním středisku Meziříčko na hře Plamen. K rekreaci to mělo ale hodně daleko. Na místo samé jsme vyrazili jednou dodávkou rodiny Linhových a dvěmi osobními auty po sedmé hodině ranní. Před devátou hodinou jsme dorazili do tohoto nádherného střediska. Nejdříve jsme byli prověřeni kontrolou průkazů, kde jsme i odevzdali ke zhodnocení naší kroniku. Poté byl proveden nástup všech zůčastněných družstev a ubytování kolektivů. Náš kolektiv dostal 4 chatky. Ještě před obědem se družstvo starších zůčastnilo soutěže štafety CTIF. Po obědě (sekaná s bramborem) proběhly další soutěže a to Požární útok CTIF, kterého se opět zůčastnilo pouze družstvo starších. Pak následovala soutěž 4x60 metrů a toto klání podstoupili obě družstva. Asi v 18 hodin následovala večeře (kolínka s houbovou omáčkou) a po ní osobní volno dětí. Byli jsme taky na procházce kolem rybníka. Večerka byla na poradě vedoucích stanovena na 22.30 hodin večerních. V neděli po snídani (chléb a pomazánka) jsme se opět vrhli do soutěžení a to Požární dvojice. V této disciplíně u družstva starších jsme podali protest po vstoupení jednoho z rozhodčích do dráhy našich soutěžících. Tím jsme získali nový pokus, ale v něm jsme získali ještě více trestných bodů než v pokusu, který byl vymazán. Po této soutěži započala soutěž nám nejznámější a to Požární útok. Do družstva mladších jsme si opět zapůjčili k rozdělovači kamaráda s Kamenice u Jihlavy. Družstvo starších mělo první pokus neplatný pro nespojení savic. Při druhém pokusu se jim to podařilo tak, tak. Hned po skončení našich pokusů jsme se zbalili a po obědě (knedlo, vepřo, zelo) odjeli do našich sousedních Bohuslavic na okrskovou soutěž. Ale to až v druhém článku.

Opět musím zdůraznit, že jsme trénovali doma bez překážek a s nevyhovujícím nářadím. Vše jsme si museli složitě v Meziříčku zapůjčovat. Ať to byli helmy, opasky, štafetové vybavení ( hadice, proudnice, rozdělovač atd.). Proto bych chtěl všem co nám něco zapůjčili poděkovat (Staré Říši, Kamenici u Jihlavy, Nevcehly, Polné a jiným SDH).

A také rodině Linhových za zapůjčení vozidla.

Musím se omluvit za to , že  je málo fotek ze soutěží, ale jako vedoucí jsme měli plné ruce práce a tak dost často musel foťák stranou.

Přesné výsledky budou dány na stránku dodatečně. 

 

Obrazek

 

 

 

neděle 17. května 2009

Konečně jsme se dočkali první letošní soutěže v požárním útoku. Ve 12 hodin a 30 minut jsme vyrazili naší chudičkou ávií do nedalekého Pavlova, kde si poprvé mohlo vyzkoušet tuto disciplínu naostro naše nejmladší družstvo. Přiznám se že i já jsem měl trému, jak vše dopadne a doufal jsem, že naši nejmenší útok s úspěchem dokončí.

Do Pavlova se sjelo 19 družstev  a závodilo se střídavě na dvou dráhách. Ještě v sobotu jsem měl obavy aby bylo pěkně. Nebylo pěkně, ale nádherně.

Naše mladší družstvo šlo na řadu jako deváté. Trošku měli problém se zapojení hadic, ale na to že soutěžili poprvé, byli skvělí. Sice první pokus byl neplatný, ale to naše malé borce neodradilo a v druhém pokusu s časem 42.91 úspěšně útok dokončili. Trošičku je asi mrzelo, že skončili na posledním místě, ale určitě vím, že se budou víc příště snažit, aby dopadli lépe.

Družstvo starších po prvním kole skončilo na skvělém 3. místě, ale po druhém kole se propadli na deváté místo a do užšího výběru se bohužel nevešli. Platil tedy první pokus a to s časem 18.16 a věřte mi, že na první závod tohoto družstva v pozici starších to byl skvělý výsledek. A z pohledu okresní ligy se nám započítávají body z pátého místa.

        za družstvo mladších soutěžili:

                    pravý proud  - Nikolka Majkutová

                    levý proud    - David Linha

                    rozdělovač   - výpomoc z Kamenice u Jihlavy

                    béčko            - Ondra Běhan

                    savice           - Nikolka Richtecká

                    koš                - Lucka Urbánková

 

        za družstvo starších soutěžili:

                    pravý proud  - Lukin Kuřímský

                     levý  proud   - Míša Kratochvíl

                    rozdělovač    - Mirek Čermák

                    béčko             - Vojta Vokřínek

              narážeč a koš- výpomoc ze Staré Říše

                    strojník          - Míra Husták

 

Družstvům z Kamenice a Staré Říše bych chtěl poděkovat za zapůjčení jejich borců.

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

SOBOTA 9.KVĚTNA 2009

Ve 13.00 jsme vyrazili od naší hasičárny do sousedních Bohuslavic k panu Kovářovi, který má doma takovou malou zologickou zahradu. Škoda, že se dostavilo málo dětí. Přišla Nikolka Majkutová, Lucka Urbánková, Ondra a jeho sestřička Běhanovi, Míša Kratochvíl, Mirek Čermák a za dorost Marťa Kuřímská a Verča Gallová.

Šli jsme kolem splavu rybníka Staviště a pěšinou pod strání. V Bohuslavicích jsme počkali na našeho průvodce pana Trávníčka, který nás v areálu pana Kováře provázel.

Viděli jsme domácí vepříky, morčata, malá kůzlata, králíky, psi, krávy, koně, ale také lamu, oslíky, poníky a papoušky. Po prohlídce jsme si opekli špekáčky, rozloučili jsme se a stejnou cestou vyrazili k domovu. Doufám, že se náš první letošní výlet vydařil a děti byli spokojeny.

 

Obrazek

 

 

 

ÚTERÝ 15.DUBNA 2009

Dnes si děti vyzkoušely zcela něco nového a to malování obrázků s tématem o hasičích. V této době právě probíhá celorepubliková soutěž ,,Požární ochrana očima dětí" a tak i my jsme se do ní zapojili. Měli jsme dvě možnosti - literarní a výtvarnou práci. Dětem jsme vybrali výtvarnou část. Své obrázky museli namalovat na výkresy formátu A3. 

Po dohodě s panem ředitelem ZŠ  jsme měli zapůjčenou třídu ve škole. Touto cestou bych chtěl panu řediteli moc poděkovat.

Obrázky dětí byly odvezeny na OHS v Jihlavě, kde proběhne okresní kolo soutěže. Pokud se některé z našich dětí v tomto kole umístí, postoupí do krajského kola a poté, třeba i do republikového kola.

Za celý náš sbor přeji dětem hodně štěstí.

Soutěže se zůčastnili:   Nikolka Rychtecká, Lucka Urbánková, David Linha, Monika Hustáková, Lukáš Čermák, Lukáš Kuřímský a Martina Kuřímská.

 

Obrazek

 

 

 

SOBOTA  7.BŘEZNA 2009

Tuto sobotu jsme vyrazili na pozvání SDH PAVLOV do jejich kulturního domu na dětský hasičský karneval.

Odjezd jsme měli naplánován ve 13.00 od naší hasičárny. Trošku mě mrzelo, že se této akce z našeho oddílu Mladých hasičů zůčastnilo jenom pět ( Tom Misař, Lukin Kuřímský, Lucka Urbánková, Nikolka Majkutová a David Linha). Naštěstí s námi ještě jeli děti, které s námi každé úterý naštěvují tělocvičnu ( Karinka a Vojta Linhovi ). Jako řidiči a doprovod svých dětí jela paní Linhová a paní Majkutová ,za což jim moc děkujeme.

Celý karneval uváděl moderátor rádia Vysočina Milan Řezníček, na kterém bylo vidět, že je profesionál a s dětmi to umí.

Děti se mohli zůčastnit spousty soutěží, za které byli vždy odměněny. Na dětech bylo vidět jak jsou spokojené a že se jim vůbec nechce domů . Domů jsme dorazili asi o půl šesté odpoledne. 

Jsme moc rádi, že se tato akce vydařila a třeba jednou se i nám povede takovou parádu pro děti připravit.

 

Obrazek

 

 

 

 

SOBOTA  14. ÚNORA 2009

Jako každý rok patří k únoru masopust. Letos byl sraz naplánován už na devátou hodinu ranní. Myslím si, že naše SDH může být spokojeno, protože masek se sešlo opravdu hodně. Zapojili jsme do této akce i ty naše nejmenší hasiče.

Toto ráno bylo krásné, mrazivé a proto bylo potřeba pořádně se obléct. Dospělí měli tu výhodu, že se mohli zahřát i něčím tekutým.

Poctivě jsme prošli celou Novou Říši . Problém byl pouze v kopečku u novostavby p.Kotlíka, kde naše šatlava nevyjela, ale za pomoci techniky farmářů Hustákových se vše zvládlo.

Do konce této akce došlo poměrně dost masek. Za odměnu každý dospělý dostal poukaz na občerstvení v hodnotě 50kč v restauraci Na Blatech. Děti dostali odměnu v podobě čokolády.

Myslím si, že se akce velmi zdařila.

Tímto bych chtěl všem, kdo se s maskou i bez ní zúčastnili našeho průvodu poděkovat . I všem těm kdo přispěli finanční částkou a uctili nás domácími dobrotami. Všem moc děkujeme!!

 

 

SOBOTA 24. LEDNA 2009

Naše SDH v Nové Říši vyhrálo 7. místo ve spotřebě piva na akcích , které pořádali naši hasiči. Jako odměnu jsme dostali tři poukazy na exkurzi v pivovaru ve Velkých Popovicích (VELKOPOPOVICKÝ KOZEL).

 Akce začala ve třináct hodin malým pohoštěním (utopenci a nakládaný hermelín). Poté se zůčastnění vydali na exkurzi . Po pivovaru je provedl pan sládek a pan ředitel výroby. Po exkurzi na všechny čekal výborný gulášek a zlatý mok. Také proběhlo několik soutěží (chytání tácků, střelba z praku na plechovky, degustace piva, písemný test, házení kroužků na rohy kozla a točení piva). Na konec všichni dostali kuřecí řízek a po přebrání dárečků se vydali k domovu.

 

Obrazek

 

 

 

SOBOTA  20. PROSINCE  2008

Tuto sobotu jsme měli v plánu rozloučit se s Mladými hasiči, kterým vypršel věk pro tuto kategorii.A proto jsme se sešli na slavnostním obědě v restauraci u Šimáčku.

K obědu nám uvařili kuřecí plátek s bramborem a oblohou.Tento výborný oběd jsme zapili točenou kofolou. Doufám , že všem chutnalo.

Zatím co mládež pobíhala kolem stolního fotbalu a kulečníku , vedoucí kolektivu debatovali nad podařenou uplynulou sezónou a nad plány , které nás čekají příští rok.

Bylo také potřeba předat kroniku. Této akce zůčastnila sama končící kronikářka Marťa Kuřímská ,která tuto funkci zastávala celé tři roky. Novou kronikářkou se stala Andrejka Hrůzová. Trochu z toho byla v rozpacích, ale myslím si , že bude stejně důsledná a svědomitá jako kronikářka minulá.

Také jsme si prohlédli prezentaci fotografií v notebooku ,které připravila Marťa K. Všichni jsme zavzpomínali  a je nám moc líto , že nám odchází  Pavel Koudela (koudy)

                                                       Dan Škarek

                                                       Ivča Richtrová

                                                       Míša Váchová

                                                       Marťa Kuřímská (kuře)

                              ale i  Verča  Gallová.

Popřejme jim hodně štěstí v dalším působení u našeho SDH v Nové Říši.

Obrazek

 

 

 

 

 

SOBOTA  22. LISTOPADU  2008

Na pozvání SDH Stará Říše jsme kolem 17 hodiny dorazili do sálu místního hostince, kde se konala diskotéka pro pozvané Mladé hasiče. Pozvání jsme přijali my a kolektiv z Markvartic.

Na místě nás čekalo překvapení v podobě výborných chlebíčků , jednohubek a kofoly. Konaly se dvě soutěže a to ,,papírová mumie na čas" a ,, jogurtová soutěž" a věřte mi , že byla sranda.

Já myslím ,že za sebe nechám mluvit fotografie z našeho fotoalba. Návrat domů zavátou silnicí proběhl v pořádku kolem 21 hodiny. Snad se všem zůčastněným na diskotéce líbilo.

Musím  SDH Staré Říši za pozvání a výborné pohoštění moc poděkovat a doufám ,že jim to někdy budeme moct podobnou akcí oplatit.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

PONDĚLÍ  17. LISTOPADU 2008

O tomto svátku jsme vyrazili do našeho krajského města Jihlava na exkurzi k profesionálním hasičům.

Vyjížděli jsme ráno v 8.15 třemi osobními auty. První schůzka se konala v Hasičském záchraném sboru ČR v sídle Krajského úřadu ,kde je operační centrum.

Podívali jsme se do místnosti kde se řeší krizové situace, seznámili nás s prací operátorů, kteří nám předvedli jak se přijímá hlášení o požáru a jak se dává povel k výjezdu .

Obrazek

 

Asi po hodině jsme se přesunuli do výjezdového střediska. Tam nás provedli jejich vozovým parkem. Vysvětlili nám vše kolem jejich techniky, jak jsou auta vybavena specielní výstrojí a že bylo na co koukat. Ale nejvíce se všichni těšili až se budou moct svézt po tyči, po které sjíždějí profesionální hasiči při výjezdu. Zajímavá byla i ukázka výstroje neboli oblečení ,které používají při zásahu.

Asi o půl dvanácté jsme opustili vrátnici HZS a zašli s dětmi na malý nákup mlsků do blízkého marketu Kaufland a poté se vydali domů na oběd.

Doufám ,že se mé očekávání spokojeností dětí z této exkurze vyplnilo. Mě samotnému se tam moc líbilo a věřím , že i děti pochopili smysl práce profesionálních a dobrovolných hasičů.

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 SOBOTA  8. LISTOPADU 2008

Tento den byl pro nás svátkem ,protože jsme měli v plánu zůčastnit se soutěže JEDNOTLIVCŮ NA 60 METRŮ PŘEKÁŽEK v Praze na Strahově.

Vyjížděli jsme v 5 hodin ráno od hasičárny. Na všech bylo vidět brzké vstávání, hlavně u dětí. Kromě jedné zastávky u pumpy s občerstvením jsme do Prahy dorazili včas. Sice jsme halu nenašli hned napoprvé, ale to jsme netušili ,že jich tam mají tolik.

Asi v 8.00 jsme se podrobili prezentaci našich soutěžících.Všem byli důkladně zkontrolovány průkazy a každý dostal na ruku pořadatelský pásek. Našli jsme si místo naší základny a zahájili přípravu vybavení a ústroje.Všem se hala moc líbila.

V 8.30 si každý (kromě starších chlapců) mohl vyzkoušet trať . V 9.30 se konal nástup , kde nás seznámili s rozhodčími, vysvětlili nám etapy soutěže a připoměli nám kdo to byla paní Marta Habadová jejiž název nesla tato soutěž.

V 10.00 začala soutěž přípravky a že se bylo na co dívat.

Obrazek

 

 

Potom následovali mladší dívky a mladší chlapci , kde jsme měli Vojtu Vokřínka, který celou tráť zaběhl na výbornou, ale pro špatné držení proudnice v cíli byl jeho pokus neplatný.Ve starších dívkách běžela Verča Gallová , její pokus byl platný a s časem 21.64 a umístila se na 104 místě.  Měla výborný čas, ale těsně před cílovou čárou nastal problém se zapojením proudnice. Monika proběhla cílem na výbornou s časem 19.97 a skončila na 93 místě asi ze 150.Vynikající 72 místo obsadil i Míra Husták, který s úplně stejným číslem 52 jako jeho ségra ,ukázal záda svým asi 50 soupeřům.

Z našich se nejvíce zadařilo Danu Škarkovi, který se dostal do první padesátky s časem 16.62 a tak pokračoval v druhém kole ,kde si jěště vylepšil svůj čas a to na 15.83 a umístil se na vynikajícím 37 místě asi ze 120 soutěžících.

Když si vzpomenu kde a jak jsme trénovali (místo lávky jenom prkno a bariéru si zkusili pouze jedno odpoledne v Nevcehli) , tak si myslím ,že naše cesta byla veleúspěšná.

Cestoval s námi i Pavel Čapoun z Markvartic , který se velice snažil a až po lávku byl z rozběhu nejrychlejší ,ale potom zakopl o hadici a po pádu na zem ztratil hodně času. 

Během  finále kterého se zůčastnil Dan, ostatní odešli na Petřínskou rozhlednu a do bludiště. Asi v 16.00 jsme vyrazili domů. Unaveni , ale spokojeni.

PODĚKOVÁNÍ: Chtěl bych poděkovat našim řidičům Mirkovi a Mírovi Petrovým za to ,že nás tam a zpět s přehledem a zkušeně dovezli, firmě STARKON za zapůjčení dodávek, Pavlu Šebestovi za zapůjčení ještě jednoho vybavení a možnost si u nich vyzkoušet překážky, SDH Staré Říši za půjčení vybavení , které nevlastníme a hlavně všem našim soutěžícím, kteří do toho dali vše. A také fanynkám a fanouškům, kteří s námi jeli do Prahy a podpořili naše favority.

 

Obrazek

 

 

 

 

 

SOBOTA  4. ŘÍJNA  2008

Tuto sobotu jsme vyrazili do Dobronína na soutěž Plamen. Soutěž se skládala ze dvou disciplín. Běh jednotlivců na 60 metrů překážek a Závod požárnické všestrannosti na 3 km.

Po příjezdu na místo se na oblohu vyhouplo sluníčko, startující si vyzvedli kartičky a někteří startovní čísla.Běhu jednotlivců se zůčastnila Verča Gallová a Míra Husták a braňáku Andrejka Hrůzová, Míša Kratochvíl, Tom Misař, Lukin Kuřímský a Vojta Vokřínek. Jako fanoušci se s námi vypravili Míra Petrů s Libuškou Novákovou, Milan Vokřínek, Dan Škarek a Pavel Koudela.

Jelikož se výsledky soutěže nevyhlašovaly , mohli jsme hned po vykonání disciplín odjet domů. 

Obrazek

  Výsledky Jednotlivců:

          Verča Gallová        obsadila 15. místo z 23 s časem 22.24

www.oshjihlava.cz/dmdocuments/Beh%20na%2060m%20divky.doc

          Míra Husták           obsadil   14. místo z 26 s časem 22.76

    www.oshjihlava.cz/dmdocuments/Beh%20na%2060m%20chlapci.doc                     

(tuto soutěž běželi poprvé a s tréninkem bez překážek a s vybavením, které neodpovídá této soutěži .Je to výborný čas obou soutěžících)


V soutěži ZPV (braňák) jsou výsledky tyto:

 www.oshjihlava.cz/dmdocuments/ZPV%20mladsi.doc

Takže jestli jsem dobře počítal , tak se družstvo mladších ve složení : velitelka družstva    Andrejka Hrůzová

                                              Míša Kratochvíl

                                              Vojta Vokřínek

                                              Lukin Kuřímský

                                              Tom Misař

 UMÍSTILI  NA  SKVĚLÉM  3. MÍSTĚ (doneslo se mi ,že tito soutěžící nebyli spokojeni s tím , že nic nedostali. Tato soutěž bude hodnocena na jaře v Meziříčku, kde bude dvoudenní soustředění.)  

Obrazek


 

 

 

SOBOTA  27. ZÁŘÍ  2008

O půl jedné odpoledne jsme měli sraz u naší hasičárny a odtud jsme vyrazili do lesa " Ochoz" k brannému dni . Měla to být příprava k blížícímu se závodu v Dobroníně. Počasí se vydařilo. I když ze začátku nebylo slunečno jak všude hlásili. Na místě jsme rozestavěli hlídky ( Libuška Nováková -start a cíl,  její mamka Liba -zdravověda,   Marťa Škarková - mapové značky,  Míra Petrů -střelba ze vzduchovky,  Marťa Kuřímská - uzly a hasicí přístroje,  Marťa Petrová - topografie,  Dan Škarek - lano a technické prostředky ). Jako soutěžící se představili Verča Galová, Tom Misař , Míša Kratochvíl, Andrejka Hrůzová, Lukin Kuřímský a dva nový členové Standa Šimek a Mirek Čermák.  Až na pár detailů se všem dařilo . Dařilo se i ve vybraných slovech některých soutěžících a že jich tam padlo. Právě toto si na takových závodech nesmí dovolit. Po posledním soutěžícím jsme si opekli buřty a někteří si ještě vyzkoušeli střelbu. Poté jsme se odebrali k domovu. Všem děkujeme za účast a za vynikající pomoc na stanovištích. Víme , že jsme je okradli o jejich volno  . Všem ještě jednou moc děkujeme.

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 Sobota 20. září 2008

Naše obě družstva Mladých hasičů se zůčastnila poslední soutěže okresní ligy na Jihlavském náměstí a to " O POHÁR STAROSTY  SDH BEDŘICHOV ".

Soutěž začala v 10 hodin. Každý měl dva pokusy. Naše ,,mladší" družstvo se umístilo na pěkném 5 místě z třinácti kolektivů a ,,starší" družstvo také na krásném 5 místě z čtrnácti kolektivů. Po ukončení požárního útoku přišlo na řadu závěrečné vyhodnocení ligy Mladých hasičů okresu Jihlava. Přesto že bylo chladné počasí , čekání se vyplatilo, protože naše družstvo Mladých hasičů v kategorii "starších"  obsadilo nádherné 3. místo

Obrazek

 UMÍSTĚNÍ

KATEGORIE MLADŠÍ:

                        1. RADONÍN     16.88

                        2. VLADISLAV  17.12

                        3. STAŘEČ        17.17

                        5. NOVÁ ŘÍŠE   19.51

 

 

       STARŠÍ:  1. STAŘEČ        13.12

                       2. RADONÍN      13.32

                       3. NEVCEHLE   14.52

                       5. NOVÁ ŘÍŠE   15.31

 

  Toto jsou výsledky poslední soutěže O pohár starosty Bedřichova. Stále mi ještě chybí celkové výsledky okresní ligy.

 

 

                                                                  

 

 

 

 

 

Sobota 13. září 2008

Obrazek

 

Tohoto dne byla v Nové Říši mimořádná událost. Tentokrát pořádání soutěže Mladých hasičů připadlo na náš kolektiv. Nebylo to nic jednoduchého. Od zajištění potravin, diplomů, medailí, pohárů, technického zabezpečení soutěže . Samozřejmě byli důležití sponzoři, bez kterých by se soutěž neuskutečnila. Musíme poděkovat  OBECNÍMU ÚŘADU v Nové Říši za zakoupení pohárů pro vítěze , paní starostce za účast na soutěži a  darování batohů menšímu družstvu mladých hasičů. Díky všem ostatním sponzorům. 

Také bych chtěl poděkovat všem ostatním kdo nám při soutěži pomohli a to týmu rodičů ( paní Škarkové , paní Richtrové a paní Kuřímské ). Dále nám pomáhal Lukáš Martinů , Milan Vokřínek , Pavel Strnad a Martin Merčák. Děkujeme za zapůjčení vybavení Obecnímu úřadu, panu Brunerovi, Koloniálu u Nováků, sportovcům a rodině Janků , rodině Leupoldové a rodině Váchové.

Také rozhodčím paní Milušce Mácové a Jirkovi Nevosadovi za účast a skvělou atmosféru.

A teď k samotné soutěži. Přijelo 14 družstev. Čtyři v kategorii mladších a deset v kategorii starších. Každý měl dva pokusy. Naše mladší družstvo si vybralo smůlu hned od začatku. Startovalo jako první a doběhli do cíle s vynikajícím časem, ale bohužel jim spadl koš a proto byl pokus neplatný. Druhý pokus se jim opět nezdařil a s časem 32.20 skončili na čtvrtém místě.

Naše družstvo starších nasadilo laťku vysoko hned v prvním kole a s časem 14.36 obsadili skvělé první místo.

Po soutěži se konal táborový oheň na sokolské zahradě, která musela být nejdříve mladými hasiči řádně uklizena od nepořádku místních mladistvých vandalů. Táborového ohně se zůčastnil i  kolektiv ze Staré Říše, kterému za účast děkujeme.

 Výsledky soutěže: kategorie mladší

                           1. NEVCEHLE                       16.31

                           2. BRTNICE                           18.37

                           3. KAMENICE U JIHLAVY   19.84

                           4. NOVÁ ŘÍŠE                       32.20

                                                  starší

                           1. NOVÁ ŘÍŠE                       14.36

                           2. NEVCEHLE                       14.53

                           3. ČIHALÍN                            14.69

                           4. PŘIBYSLAVICE                15.38

                           5. BRTNICE                           18.37

                           6. SEDLEJOV                        17.03

                           7. KNÍNICE                             18.21

                           8. STARÁ ŘÍŠE                      19.86

                           9. ČESKÝ RUDOLEC             20.45

                          10. MARKVARTICE                23.42 

 

  SEZNAM SPONZORŮ: OÚ NOVÁ ŘÍŠE, KOSMETIKA KOUBOVÁ, ŘEZNICTVÍ LINHA, KOLONIÁL U NOVÁKŮ, POTRAVINY ŠIMÁČKOVÁ, TESAŘSTVÍ A POKRÝVAČSTVÍ BRYCHTA, POKRÝVAČSTVÍ SVOBODA A SYN, FARMA HUSTÁK, AUTODOPRAVA VÁCHA, AUTOOPRAVNA BUDEK, ZEDNICTVÍ ŠKAREK, KOUPELNY DVOŘÁK JEMNICE, DANĚK MARTIN, STARKON JIHLAVA a.s , ZLATNICTVÍ RICHTR, UNIPRO KOVÁŘOVÁ, KERAMIKA MAŘÍŽ, TRUHLÁŘSTVÍ LEUPOLD, AUTODOPRAVA KARKULA, AUTODOPRAVA JIŘÍ NOVÁK.

 

 Všem moc děkujeme !!!!!!!!!!!!

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

Sobota 6. září 2008

Na soutěž do Telče přijelo 40 soutěžících družstev. Z toho 12 mladších a 28 starších. Od rána bylo nádherné , slunečné počasí. Běželo se na dvou tratích a každý měl dva pokusy. První pokusy našich se moc nezdařili ,ale na podruhé už to bylo lepší. Už na začátku si zajistili místa v první desítce, což bylo skvělé.

Kategorie "mladších" dosáhli výborného času 19,65 a "starší" 16,17 . Sice na poháry to nestačilo , ale když se podíváme na družstva z Jihlavska , tak mladší skončili na vynikajícím 2. místě před Sedlejovem a Brtnicí. Starší na 3. místě také před Sedlejovem. Za tyto výsledky jim musíme gratulovat.

                            Pořadí: kategorie "mladší"

                                            1. Nevcehle              15,93

                                            2. Radonín                16,44

                                            3. Budíkovice           17,87

                                            5. Nová Říše             19,65

 

                                         kategorie  "starší"

                                            1. Kelč                       13,66

                                            2. Radonín                13,69

                                            3. Nevcehle              14,17

                                            9. Nová Říše             16,17

 

 

 

 

 

 V pátek 22.srpna jsme po 18 hodině vyrazili do Vitonic u Znojma na noční soutěž Mladých hasičů. Cesta byla dlouhá, vyjížděli  jsme se zpožděním a navíc se nám  ještě zkomlikovala objížďkou. Ještě, že existují vymoženosti s názvem mobil. Ten nám pomohl se spojit s koučem Nevcehle panem Šebestou a on nás nahlásil až na zadnější místa ve startovním poli.

Soutěžilo zde 8 družstev těch nejmladších a 16 družstev v kategorii starších. Každý tým měl dva pokusy. 

V kategorii mladších jsme nastoupili v tomto složení: Míša Kratochvíl, Lukáš Kuřímský, Pavel Martianov, Vojta Vokřínek, Tom Misař , strojník kouč Vláďa Škarek a vypůjčený košař z Nevcehle. 

Malým se zde dařilo minule a tentokrát ještě více , protože s časem prvního pokusu 19,67 se umístili na vynikajícím 2. místě.  

Za kategorii starších nastoupili : Míra Husták, Ivča Richtrová, Marťa Kuřímská, Míša Váchová, Verča Galová, Dan Škarek a Pavel Koudela. 

S časem 15,93 z prvního pokusu se umístili na výborném 7. místě. I je musíme pochválit , protože vzpomínám na časy kolem 17 vteřin a dnes pod šestnáct.

Musím také připomenout účast fanynek , které s námi cestovali a trávili s námi celý večer. ( paní Škarková, paní Richtrová a paní Kuřímská).

Domů jsme se vrátili v 1,30 hodin v noci. Unaveni ,ale spokojeni.   

                          Pořadí umístění mladších:

                                            NEVCEHLE           17.21

                                            NOVÁ ŘÍŠE           19.67

                                            VITONICE              19.92

 

                                                      starších:

                                            NEVCEHLE           13.60

                                            HERALTICE          14.61

                                            IVANOVICE           14.63

 

          

 

 

   

 9.srpna 2008 to byla sobota, kdy se naše omladina vypravila na dvě soutěže mladých hasičů.

Tentokrát jelo pouze družstvo "starších".

První soutěž byla v Radoníně. Začala ve 13 hodin. Sjelo se zde asi 19 družstev. Pro naše mladé hasiče, kteří měli pouze jenom jeden pokus, dopadla soutěž neúspěšně.

Přímo z Radonína pokračovali na noční soutěž do Polné ,kde měli soutěžící dva pokusy.

A zde se opět dařilo . Druhý pokus s časem 15.03 umístil naše mladé hasiče na skvělém 3 místě.

                            Pořadí vítězů.......PŘIBYSLAVICE

                                                          NEVCEHLE

                                                          NOVÁ ŘÍŠE

Škoda , že nemohli jet i ti mladší, protože kategorie "mladších " soutěžila zvlášť a přijeli pouze tři družstva.

Takže našim bronzovým hasičům a hasičkám blahopřejeme a děkujeme za další POHÁR.  

 

 

 Počasí bylo pochmurné , ale štěstí nám přálo.

V sobotu 2.srpna 2008 celé dopoledne propršelo. Ve 13 hodin začala v Sedlejově soutěž mladých hasičů . Přijelo jen 10 družstev a družstvo z Bedřichova ,které bylo mimo soutěž. První kolo bylo pro nás dost neúspěšné , ale v druhém kole se na nás štěstí usmálo a naše družstvo starších se umístilo na krásném stříbrném místě s časem 15,52  . Družstvo mladších se umístilo na osmém místě.

Takže pohárové umístění:   RADONÍN

                                            NOVÁ ŘÍŠE

                                            NEVCEHLE

Starším blahopřejeme a mladším držíme palce do dalších utkání.

 

 

V sobotu 26.července jsme byli ve Staré Říši na ukázkové akci pro Mladé hasiče.

Mohli si vyzkoušet hasící přístroje. Marťa ,Míša a Ivča si zkusili roli raněných figurantek.

Všichni mohli zhlédnout zásah profesionálních hasičů a záchranky z Telče, kteří měli připravenou autonehodu dvou aut a motorky. Ve vraku auta seděli dokonce upravení figuranti a předstírali raněné. 

 Z Třeště přijela i hasičská plošina ,ale nikdo se na ní nemohl svést. Hodně mladých hasičů se na to těšilo.

Akce byla velmi podařená a proto SDH STARÉ ŘÍŠI děkujeme za pozvání.

Fotografie můžete vidět ve fotoalbu v nabídce menu.

 

 

  DNE 12.7.2008 PROBĚHLA SOUTĚŽ MLADÝCH HASIČŮ (NA POZVÁNÍ SDH-VITONICE)  VE VITONICÍCH U ZNOJMA.

KATEGORIE "MLADŠÍCH" SE UMÍSTILI NA KRÁSNÉM 3. MÍSTĚ ZE ŠESTI DRUŽSTEV S ČASEM   21.80         POPRVÉ SI UŽILI MEDAILOVÉ POZICE A POPRVÉ SI MOHLI SÁHNOUT NA POHÁR.

 KATEGORIE "STARŠÍCH" SKONČILI NA PĚKNÉM 6. MÍSTĚ Z DVANÁCTI DRUŽSTEV S ČASEM   16.41

 OBĚMA KATEGORIÍM GRATULUJEME A DOUFÁME , ŽE V NASTÁVAJÍCÍCH SOUTĚŽÍCH TO BUDE TŘEBA JEŠTĚ O NĚJAKÝ TEN STUPÍNEK LEPŠÍ.

                                            FOTOGRAFIE DIPLOMŮ VE FOTOALBU.