Jdi na obsah Jdi na menu
 


O akcích, které proběhly (2011-2012-2013-2014-2015)

 

14.ČERVNA 2015 - BRTNICE

Na soutěži v Brtnici se naši malí borci umístili ......

na 8. mistě z deseti družstev s časem 21.52

 

 

7.ČERVNA 2015 - POLNÁ

Naši mladí hasiči obsadili 13. místo z patnácti družstev z časem 23.53

 

 

17.KVĚTNA 2015 - OKRSKOVÁ SOUTĚŽ ( KRASONICE )

1. místo Knínice st.

2. místo Nová Říše ml.

 

--------------------------------------------------------

27.ZÁŘÍ 2014 - BEDŘICHOV  (JIHLAVA)

 

V Jihlavě se naši umístili na 8. místě ze čtrnácti družstev s časem druhého kola 19.21

 

14.ZÁŘÍ 2014 - DOLNÍ  CEREKEV

V Dolní Cerekvi zvládli požární útok  naši mladí hasiči s časem 20.98 a to stačilo na 5 místo z 8 družstev. 

 

13.ZÁŘÍ 2014 - TELČ
V Telči se mladí hasiči umístili s časem 21.36 na 8 místě  z 12 družstev

 

 

6. ZÁŘÍ 2014 - BÍTOVČICE

V kole prvním si vybojovali čas 20.01.....v kole druhém 23.55

Zapsán byl čas z prvního kola  20.01 ....uístění na 8.místě z 12 družstev

 

 

 29. ČERVNA 2014 - BRTNICE

 V prvním kole čas 20.21......v kole druhém zlepšení na 19.94 což stačilo na 7.místo z 11 družstev.

 

 

28. ČERVNA 2014 - NOVÁ ŘÍŠE

 

Na soutěži u nás v Nové Říši se našim malým borcům celkem dařilo, ale družstvu z Bedřichova se zadařilo lépe. Sestřelili nás z třetího místa na místo čtvrté. Čas našeho družstva 19.58

 

 

21. června 2014 - Nevcehle

Na noční soutěži v Nevcehli jsme skončili na krásném 4. místě s časem 20.13

 

1.ČERVNA 2014 - PŘÍSEKA

V Přísece se naše mládež umístila na předposledním 12 místě s časem 35.54. První pokus měli neplatný.

 

 

1.ČERVNA 2014 - POČÁTKY ( 60 METRŮ JEDNOTLIVCŮ)

Jako jediný soutěžící se zůčastnil tohoto klání v Počátkách a to Marek Svačina. Obsadil krásné 7místo ze 22 soutěžících v kategorii mladší chlapci a to s časem 19.94

 

18.5.2014 - VYSTRČENOVICE ( OKRSKOVÁ SOUTĚŽ )

Tento den druhá soutěž a opět jsme běželi s půjčeným rozdělovačem a to z  jediného konkurenčního týmu z Knínic. Toto družstvo jsme nakonec v požárním útoku porazili.

Takže naši malý borci obsadili 1. místo

 

 

18.5.2014 - BORŠOV

Se zapůjčeným rozdělovačem z Boršova  a zapůjčenou mašinou z Nevcehle jsme se po prvním kole umístili na krásném 3. místě s časem 21.76

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

28. PROSINEC 2013 - VÁNOČNÍ BESÍDKA

Jako každý rok , tak i letos jsme si udělali vánoční besídku. Objednali jsme si dobroučkou pizzu , každý podle své chuti. Potom jsme si zahráli pár společenských a zajímavých her. Pomocí kronik jsme zavzpomínali na letošní sezónu a na ty předešlé až do roku 2005. Potom jsme se rozešli domů.

 

 

14.ZÁŘÍ 2013 - TELČ

výsledky - 1. pokus.............40.90

                    2. pokus...........neplatný

                                   poslední 9. místo

 

 

1. ZÁŘÍ 2013 - STARÁ ŘÍŠE

výsledky - 1. pokus.............22.52

                   2. pokus............neplatný

                                              6. místo

 

 

31. SRPNA 2013 - KAMENICE U JIHLAVY

výsledky - 1.pokus..........23.95

                   2. pokus.........25.22

                                            11. místo

 

 

29.ČERVNA 2013 - NOVÁ ŘÍŠE

výsledky - 1.pokus...........21.01

                   2. pokus..........29.33

                                           6. místo

 

 

22.6.2013 - NEVCEHLE

výsledky - 1. pokus.......20.82

                   2. pokus.......neplatný

 

 

16.ČERVNA 2013 - BRTNICE

Tento den hlásili tropické vedro, ale to nepřišlo a celé dopoledne bylo pod mrakem, po obědě se ale vyjasnilo a slunce opravdu pálilo. Do Brtnice se sjelo 12 družstev mladších a 10 družstev starších.

V prvním kole měli naši soptíci neplatný pokus, protože jsme nenatočili koš a ten nám upadl do kádě. Ale druhý pokus vyšel a s časem 19.80 se umístili na krásném 5. místě.  A jak vidíte sami, podařilo se jim dostat pod hranici 20 vteřin.

 

 

9. ČERVNA 2013 - POLNÁ

A máme tu nejvzdálenější soutěž naší jihlavské ligy a to v Polné. Počasí přálo a tak stačilo podat dobrý výkon. Jelikož jsem s nimi tentokrát nebyl, vím informace pouze z doslechu a z videa.

V kategorii mladší se zde sjelo 15 družstev. Při prvním pokusu dosáhli naši soutěžící výborného času 20.56 , v kole druhém 32.22 . Takže se jim započítával čas prvního kola 20.56 a tímto časem se umístili na pěkném 5. místě.

Takže musím říci ,, klobouk dolů". Na to, že pro některé je to teprve čtvrtá soutěž , máme se ještě na co těšit.

 

 

2. ČERVNA 2013 - PŘÍSEKA

Nastala neděle a po studené soutěži v Počátkách jsme se v neděli rozjeli do Příseky. Opět hlásili déšť a tak se děti vybavili gumákami a deštníky, či pláštěnkami. Po příjezdu na ono místo jsme zjistili že louka na které útoky měli probíhat byla úplně rozbahněná po Okrskové soutěži, kterou tam měli v sobotu. Naši soutěžící měli startovní pozici jedenáctou. soutěžili v této sestavě.

          levý proud.......Marek  , pravý proud....Šarlotka , rozdělovač....David ,  béčka....Tomáš  ,  savice ....Ondra ,  koš....Vojta

Pro deštivé podmínky byla soutěž zastavena v polovině druhých pokusů, takže byly započítány časy z prvního kola. U našeho družstva se čas zastavil na 24,32  a to znamenalo 7. místo

 

 

1. ČERVNA 2013 - POČÁTKY ( 60 METRŮ PŘEKÁŽEK JEDNOTLIVCŮ)

Zase nadešel čas šedesátek a tak jsme vyrazili do Počátek na Pelhřimovsku na Šedesátku Vysočiny. Věděli jsme , že má pršet a být chladno, ale to nás neodradilo a jeli jsme v této sestavě....

                   mladší děvčata......Nikolka Majkutová, Šarlotka Fejková

                   mladší chlapci.......Marek  Svačina

                   starší chlapci.........Michal  Kratochvíl

Každý měl dva pokusy a běželo se ve dvou dráhách. Jako první nastoupili maldší děvčata. Nikolka běžela úplně jako první a dosáhla času 20.03 a obsadila pěkné 7. místo, Šarlotka doběhla s časem 23.53 a skončila na 12. místě. Potom následovali mladší chlapci , kde jsme měli jednoho soutěžícího a to Marka Svačinu , který dosáhl času 21.00 a skončil na pěkném 7. místě, když uvážíme že běžel poprvé , tak musíme uznat že to byl výborný výkon a jako poslední byli starší chlapci a zde jsme měli Michala Kratochvíla, který tuto kategorii mohl běžet naposled a tak do toho dal vše a zadařilo se mu hned prvním pokusem a to s časem 14.22 a znamenalo to nádherné druhé místo.

Takže Michalovi gratulace a pochvalu všem soutěžícím, protože se všichni snažili dosáhnout co nejlepšího výkonu a tak to má být.

 

 19. KVĚTNA 2013 - OKRSKOVÁ SOUTĚŽ ( BOHUSLAVICE)

Po soutěži v Boršově jsme provedli přesun do sousedních Bohuslavic, kde nás čekala každoroční soutěž našeho Okrsku. Tentokrát se zde sešli pouze dvě družstva dětí a to naší mladší a starší z Knínic.

Nejprve se běželi štafety a zde samozřejmě vyhráli Knínice, ale v útoku Kníničtí dosáhli času nějakých 22 vteřin a naši mladší 21 vteřin a tak si odvezli pohár za první místo. Bylo to veliké překvapení a samozřejmě veliká radost jim byla vidět na očích.

Dvě družstva byla také žen. A opět bylo na co koukat , borkyně ze Jindřichovic byly poraženy naším novým družstvem žen. Také se samozřejmě soutěžilo v klasice kde obsadili první místo domácí z Bohuslavic a naše družstvo mužů skončilo na čtvrtém místě.

Celá Okrsková soutěž se odehrála v areálu firmy Starkon a sám majitel a také starosta obce Bohuslavice Jiří Kovář se chopil předávání cen této soutěže.

 

 

19. KVĚTNA 2013 - BORŠOV

Rok s rokem se sešel a máme tu opět novou sezónu. A začínáme soutěží v obci, která je v tomto klání nováčkem a to Boršov. Sraz jsme měli v 8.30  a až na to , že jsme nemohli najít některé dresy, jsme vyrazili celkem včas. Cestou jsme nakoupili v Třešti zásobu minerálek, protože na dnešní den hlásili vedro.

V Boršově jsme byli přihlášeni na startovním místě prvním z důvodu rychlého přesunu na Okrskovou soutěž. Naši mladší borci byli v této sestavě........

           levý proud.....Nikolka              pravý proud....Šarlotka

           rozdělovač....Tomáš               spoj B.......Marek         

            spoj na stroj....Karinka

           savice......Honza                     koš......Vojta

platný čas prvního kola byl 40.01 , což stačilo na poslední 6. místo

Ale když vím , že v sestavě máme dva nové členy a dokázali oba útoky dokončit, tak musím konstatovat úplnou spokojenost. Za odměnu dostali naši soptíci zmrzlinu, na které si doufám všichni skvěle pochutnali.

 

sezóna 2013

-----------------------------------------------------------------------------------

 

29. PROSINCE 2012 - VÁNOČNÍ BESÍDKA

Svátky vánoční máme šťastně za sebou a tak je také čas oslavit konec roku u nás mladých hasičů.

Začátek akce byl stanoven na 13 tou hodinu odpolední a to v kulturním domě.                            

V nedaleké Telči jsme měli objednánu pochoutku , takzvanou Pizzu. Doufám, že všem chutnala. Po občerstvení jsme se zapojili do předem nachystaných her. Vyzkoušeli jsme hru ,,přenášení lentilek", kdy se musí brčkem přenášet lentilky z misky do misky. Je to velice zajímavá hra. Dále mládež hádala řemesla, hádali také pohádkové postavičky a nakonec hádali filmové  hlášky a všichni bádali v jakém filmu, či pohádce tyto hlášky byly.

Také jsme se rozloučili s některými naši členy, kteří dosáhli maximálního věku patnácti let. Je to Andrejka Hrůzová, Monika Hustáková, Tomáš Misař a Lukáš Kuřímský. S Tomášem Misařem jsme se rozloučili úplně. Jeho další aktivita v našem sboru byla na jeho přání ukončena. 

 

 

 

17. LISTOPADU 2012 - EXKURZE U HZS V JIHLAVĚ

V tento sváteční den jsme vyrazili na expedici do krajského města na exkurzi k profesionálním hasičům v Jihlavě.

Na desátou hodinu jsme byli nahlášeni na operačním středisku ,, KOPIS" na Krajském úřadě. A bylo na co koukat. Já jsem zde byl někdy před pěti lety a divil jsem se, jak se to tady změnilo. Tentokrát jsme byli svědky při nahlášení pytláctví a pálení klestí někde u dálnice. Také jsme nakoukli do místnosti krizového štábu.

Asi v jedenáct hodin jsme přejížděli do výjezdového střediska ke Kauflandu. Ukázali nám jejich obdivuhodnou techniku, vybavení těchto zásahových vozidel a i zázemí profesionálních hasičů. Kdo chtěl mohl se svést na tyči, po které si profíci urychlují cestu k výjezdu. Viděli jsme místnost, kde chystají dýchací přístroje, kde posilují a  jiné prostory , které využívají ke své činnosti. Měli jsme i možnost navštívit  věž, kde věší hadice. Odtud jsme měli krásný rozhled po Jihlavě.

No a na konec jsme se společně vyfotili, navštívili jsme Kaufland a dopřáli si malou svačinu  a hurá, uháněli k domovu. Myslím si, že všichni malý, tak velcí i dospělí byli s touto exkurzí spokojeni. Opravdu bylo na co koukat a mnozí z nás si umí představit obtížnou práci těchto profesionálních hasičů.

 

 

 

 

28. ZÁŘÍ 2012 - PETROVICE (KRAJSKÁ SOUTĚŽ V POŽ. ÚTOKU)

Po ukončení okresní ligy jsme se rozhodli, že se zůčastníme Krajské soutěže v požárním útoku v Petrovicích. Tento den byl státní svátek. Z našeho okresu se této soutěže zůčastnili čtyři družstva a to Brtnice, Kamenice, Nevcehle a naše družstvo Nové Říše. Celkem se sem sjelo 33 družstev celé Vysočiny. Na toto množství asi nebyli Petrovičtí připraveni, proto zvolili pouze jeden pokus. Naše družstvo starších startovalo z 25 pozice. Myslím si, že na takovéto úrovni mohla být družstva lepším moderátorem všem představena. A bylo toho více, co se dalo jejich organizaci vytknout.

Ale honem k našemu družstvu. Tentokrát naši nebyli úplní, protože nám chyběl strojník Tomáš Misař a tak jsme si zapůjčili košaře Honzu Padrnose ze Staré Říše, který nám obstaral pozici strojníka. Když padl výstřel , naše družstvo vyběhlo jako blesk z čistého nebe. Smůla posledních třech soutěží byla prolomena. Naše družstvo zaběhlo útok s časem 14.56 a obsadilo nádherné 3.místo z dvaceti družstev. 

Tady je výsledné pořadí :

1. místo.....................Hvězďoňovice      13.67

2. místo.....................Nevcehle               14.19

3. místo.....................Nová Říše             14.56 

 

 

 

22. ZÁŘÍ 2012 - BEDŘICHOV - JIHLAVA

A máme tu poslední soutěž v požárním útoku v Jihlavské lize a tu pořádá SDH Bedřichov na Jihlavském náměstí. Na soutěž jsem se dostal až na druhý pokus našich starších, protože jsem musel být v práci. Nemohu tedy posoudit průběh soutěže, ale na tuto soutěž dorazilo 29 družstev a u nás bylo pouze 18 družstev.

A jak ti naši dopadli ? Družstvo mladších se umístilo na předposledním 15. místě s časem prvního kola 31.01. Druhý pokus byl neplatný.

Družstvo starší obsadilo 6. místo z 13 družstev a to s časem prvního kola 17.54 a druhým pokusem také neplatným.

A jaké jsou celkové výsledky Jihlavské ligy za rok 2012 ?

DRUŽSTVO  MLADŠÍ :         1.  Nevcehle     165  bodů

                                            2.  Boršov  A     142 bodů

                                            3.  Kozlov  A      115 bodů

                                            4. Polná  A        115 bodů

                                            5. Dobronín  A    92 bodů

                                            6. Nová  Říše     73 bodů

 

DRUŽSTVO  STARŠÍ :          1. Nevcehle       154 bodů

                                            2. Kamenice  A   137 bodů

                                            3. Brtnice            129 bodů

                                            4. Stará  Říše     124 bodů

                                            5. Nová  Říše      116 bodů

 

 

 

15. ZÁŘÍ 2012 - VYSOKÉ  STUDNICE

A jako další záříjová soutěž v požárním útoku je na řadě Vysoká Studnice. Na tom známém kopci, kde jsme v loni na podzimním kole plamene pěkně vymrzli. A ono letos to bylo něco podobného. Foukal vítr a slunce vykouklo jen chvílemi.

Přijelo sem celkem 25 družstev. My jsme přijeli pouze z družstvem starším a to opět v plné sestavě. Poněvadž jsme přijeli o chvíli později, byli jsme nahlášeni jako poslední.

Při prvním pokusu se nám stala technická závada na spoji proudnice a céčka, kde se vylomil zámek. Pro nesražení terče jsme měli pokus neplatný. V druhém kole přišla opět smůla. Sice terč byl sražen a to v čase 35.05 , ale po tomto útoku jsme měli raněné dva soutěžící a to Moniku, která utržila ránu do levé ruky a tak bylo potřeba vyloučit zlomeninu, proto byla dovezena na rentgen do jihlavské nemocnice. Michal utržil ránu proudnicí, po které nám zůstal ležet na zemi, ale je to kus chlapa a tak vše brzy rozchodil.

Jak to jinak říci .....smůla za smůlou družstvo starších provází. Toto byla předposlední soutěž. Příští týden nás čeká poslední, a to v Jihlavě.

PRŮBĚŽNÉ  VÝSLEDKY  OKRESNÍ  LIGY :

          Starší

1. místo......Nevcehle          148 bodů

2. místo......Kamenice A     125 bodů

3. místo......Stará Říše        116 bodů

4. místo......Brtnice              115 bodů

5. místo......Nová Říše        108 bodů

 

         Mladší

1. místo.........Nevcehle         145 bodů

2. místo.........Boršov A         142 bodů

3. místo.........Kozlov A          112 bodů

4. místo.........Polná A           102 bodů

5. místo.........Dobronín A      92 bodů

6. místo.........Nová Říše        70 bodů

 

 

8.ZÁŘÍ 2012 - DOLNÍ  CEREKEV

Čekal nás krásný slunečný den v celkem vzdálené Dolní Cerekvi. Příjezdová silnice do této obce byla uzavřena zákazem vjezdu, ale to nás neodradilo a tímto zákazem jsme v pohodě projeli, tedy tentokrát.

Čekalo nás malé překvapení, a to malá účast soutěžních družstev. Naše družstvo mladších šlo na start jako třinácté a po problémech na savicích a na pravém proudu získali čas 23.05  a problémy byly i při druhém pokusu a to na rozdělovači a opět na proudech. Čas druhého kola 25.67a tak se jim počítal čas z prvního kola. Obsadili 6. místo z devíti družstev.

Družstvo starších šlo na start jako jeden z favoritů této ligy. Startovali jako osmnáctý. První pokus měli krásně našlápnuto, ale bohužel na pravém proudu se nezdařilo spojit céčka a výsledný čas 24.46     Druhý pokus bylo potřeba suveréně zvládnout. V této chvíli bylo potřeba nahnat co nejvíce bodů pro udržení na prvních třech místech. Zazněl výstřel, na koši na výbornou, ale co se nestalo......nezdařilo se zapojit béčko do mašiny. Pokus byl nedokončen a to pro nás znamenalo poslední desáté místo. Na účet nám bylo připsáno pouze 5 bodů.

Jo a vyhrál ve starších Boršov s naším Michalem a Monikou.

 

UMÍSTĚNÍ V TABULCE

Družstvo  mladší    ...........70 bodů   ...................6. místo

 

Družstvo starší      1. místo          Nevcehle...........128 bodů

                               2. místo          Brtnice .............112 bodů

                               3. místo          Stará  Říše........109 bodů

                               4. místo          Kamenice  A ....108 bodů

                               5.místo           Nová Říše.........105 bodů 

 

 

 

 

2. ZÁŘÍ 2012 - STARÁ ŘÍŠE

Sotva jsme se probrali z radosti Telčského prvenství a už jedeme na další soutěž a to do nedaleké Staré Říše. Trošku mě zarazila malá účast družstev, která sem dorazila. Mladších jenom osm a starších mám zato jenom deset.

Naše družstva opět nastoupila kompletní. Mladší při prvním pokusu dost ztratili na levém terči a dosáhli času 27.88  , ale při pokusu druhém si krapet polepšili na čas 21.59, ale stačilo to pouze na sedmé předposlední místo.

Družstvu staršímu byl při prvním pokusu naměřen čas 18.87 a tak dobře věděli, že musí být druhý pokus lepší . Lepší opravdu byl a to 15.44 , který jim ale pohárové umístění nepřinesl. Zůstali těsně za třetím místem, na místě čtvrtém se ztrátou 0.40  na Kamenici.

Takže shrnutí po této soutěži je umístění našich v okresní lize takovéto.

 

Družstvo mladší        6. místo      61 bodů

 

Družstvo starší       1. místo        Nevcehle       128 bodů

                                2. místo        Brtnice          103 bodů        

                                3. místo        Nová Říše     100 bodů

 

 

1. ZÁŘÍ 2012 - TELČ

Opět přišla chvíle pokračování v požárním útoku po dvou měsíční pauze. Obě družstva na tuto soutěž jela kompletní. V Telči jako vždy se běží na dvou tratích a naši starší dostali startovní místo 17 a mladší 21. Bylo zde celkem 31 družstev. 

Družstvo mladší v prvním kole mělo čas 21.80 a v druhém si polepšilo na 21.16 , ale to bohužel stačilo na 10. místo ze čtrnácti družstev.

Družstvo starší po malých problémech na spoji savic dosáhlo času v prvním kole 16.72 a tak jsme netrpělivě čekali na druhý pokus, který zmákli na výbornou a s časem 13.60 obsadili 1. místo a tak dovezli domů nádherný pohár prvního místa a také

                               putovní pohár starosty města Telč.

A jelikož pochází starosta Telče Roman Fabeš  z Nové Říše, přál si vyfotit se s našimi vítězi.

 

 

25. SRPNA 2012 - BRTNICKÁ ŠEDESÁTKA

Na tuto soutěž bylo přihlášeno 6 soutěžících. Monika, Andy, Michal, Vojta, Nikča a Šarlotka. Ale jak už to bývá , jeli jsme pouze jedním autem, protože Andy a Nikča se ze soutěže omluvily. Po příjezdu do Brtnice, po špatné objízdné silnici přes Kněžice se úplně zatáhla obloha a začalo pršet. Po zahajení soutěže se mohlo začít soutěžit. O proti loňskému roku tu bylo soutěžících více. Mladších dívek 4, mladších chlapců 6, starších dívek 17 a starších chlapců 15.

Výsledky : mladší dívky                         1.pokus                2.pokus             umístění

                         Šarlota Fejková              28.60                     26.20              1. místo

                   starší dívky

                          Monika Hustáková         16.29                     18.80              3. místo

                    starší chlapci

                          Michal Kratochvíl          15.45                       N                   2. místo

                          Vojtěch Vokřínek           25.08                     20.53              12. místo

                                        

Sami vidíte, že se opět zadařilo. Jsem moc rád , že se naši soutěžící  sami snaží umístit se co nejlépe a věřte mi , daří se jim to.

 

 

 16. SRPNA 2012 - UKÁZKA NAŠÍ TECHNIKY NA LETNÍM TÁBOŘE

Byli jsme požádáni o ukázku naší techniky vedoucími letního tábora v nedalekém lese Ochoz. Z našeho sboru se tedy vypravila výprava ve složení naší mládeže a některých členů zásahové jednotky. Naši mladí hasiči předvedli požární útok  a potom byla předvedeno naše zásahové vozidlo Liaz.

 

 

30. ČERVNA 2012 - NOVÁ ŘÍŠE

Už od samotného rána bylo velice velké horko. Soutěž se už podruhé konala na Sokolské zahradě za Obecním úřadem. Je to vcelku dosti náročná věc takovouto akci organizovat.

Sjelo se k nám asi devatenáct družstev z celého okresu. Osm družstev mladších a deset starších. Naši starší běželi jako dvanáctí a s časem 14.95 drželi prvenství až do dvou posledních útoku, kdy Nevcehle a Stará Říše si své časy vylepšili a nás odsunuli na místo třetí. Škoda prostříkání našeho pravého proudaře.

Družstvo mladších obsadilo sedmé předposlední místo a to s časem 22.46.

O přestávce se nám představili tří Novoříští tanečníci a myslím si, že hlasitý potlesk z řad diváků si určitě zasloužili. 

Chtěl bych poděkovat všem soutěžícím, vedoucím, rozhodčím, ale také obsluze ve stanu, která se nám starala o břicha a chuťové buňky všech návštěvníků. Také děkujeme všem sponzorům, kteří naplnili dárkové kabele pro soutěžící. Děkuji ženám, které pro první místa upekly krásné dorty. 

 

 

24. ČERVNA 2012 - PŘÍSEKA

Tato soutěž v Přísece byla opět od desáté hodiny dopolední. Do Příseky jsme dorazili o něco později, protože jsme nemohli sehnat vozík za auto. A tak na nám zbyla startovní místa u konce startovní tabule. Protože jsme čekali horký den, vzali jsme si sebou altán, který nás ochránil před sluncem.

V prvním kole jsme si museli zapůjčit místo Nikolky Majkutový,  proudaře z Nevcehle. Jejich čas po prvním pokusu byl 17.82 , kterým se dostali na 2 místo. V druhém kole jsme museli zaměnit proudaře z Nevcehle za proudařku z Brtnice. Ale druhý pokus se jim moc nepovedl. Důležité bylo, s časem z prvního kola obsadili opravdu nádherné 2. místo.

Družstvo starších přijelo taky nekompletní a to bez Tomáše Misaře a tak jsme si půjčili strojníka z Brtnice. První pokus 15.47 což znamenalo po prvním kole 2. místo. Druhý pokus si polepšili na 14.95 ale Brtnice si také polepšila a tak nás posunula na místo třetí.

Takže výprava do Příseky se vydařila, protože domů jsme jeli se dvěma poháry. 

 

 

17.ČERVNA 2012 - BRTNICE

Letos jsme do Brtnice vyrazili z oběma družstvy. Byl před námi nádherný červnový horký den. Teploměr v autě po poledni ukazoval 32. stupňů.

Dorazilo sem devět družstev starších a mladších deset. Naši starší měli zapůjčeného košaře z Brtnice místo chybějící Andrejky. První pokus byl neplatný, protože neměli našroubovanou savici na mašině. Druhý pokus se zdařil a s časem 16.70 obsadili pěkné 5. místo.

Naši mladší taky nebyli kompletní. Chyběl jim také košař, a to Vojtík. Zapůjčili jsme si košařku z Boršova. Mladším se povedl hned první pokus a s časem 19.45 obsadili pěkné 6. místo. U jejich druhého pokusu bylo zajímavé sestřelení levého terče a to v čase 16.54.

Nevezli jsme domů sice žádný pohár, ale od sluníčka spálené krky. Jsem moc rád, že se výkony našich svěřenců neustále lepší a jistě vím, že jejich soupeři vědí, že s námi musí počítat na předních místech.   

 

 

10.ČERVNA 2012 - POLNÁ

V sobotu před tímto závodem všude hlásili jak bude neděle deštivá a opravdu byla. Sice když jsme ráno na tuto nejvzdálenější soutěž v okresní lize vyjížděli, nepršelo. Do Polné jsme dorazili včas, ale startovní místo pro mladší bylo až osmnácté a pro starší šestadvacáté, tedy předposlední.

Družstvo mladší nastoupilo v plné sestavě, ale bohužel při prvním i druhém pokusu bylo béčko patrně nasazeno přes zub a to  vyletělo  z mašiny a oba pokusy byly neplatné. Oba pokusy jak přes kopírák.

Družstvo starších nastoupilo bez Klárky a tak byla zapůjčena béčkařka z Boršova. Při prvním pokusu s problémy na koši padl čas 17.77 a to znamenalo po prvním kole šesté místo. Po prvním kole se přemýšlelo, že kvůli vydatnému dešti se soutěž ukončí. Ale to se nestalo a tak se pokračovalo v dešti . Když nastoupili naši starší k druhému pokusu, věděli, že musejí zabrat a dosáhnout lepšího času než v kole prvním. A to se stalo. Sice levý proudař malinko prostříkl, ale ukázali že to jde a  s časem 15.70 se posunuli na místo druhé jako Kamenice, která měla uplně stejný čas. Ale ta se po druhé polepšila a nás odsunula na místo třetí. Jako poslední šla na start Stará Říše, která nás také mohla odsunout, ale pokus se jim nezdařil a mi měli bronzový pohár.

 

 

2. ČERVNA 2012 - NEVCEHLE

Po příjezdu z Počátek jsme asi po hodině a půl vyrazili opět na další soutěž a to do Nevcehle na noční soutěž v požárním útoku. Tato soutěž opět není započtena do okresní ligy.

Bylo naším překvapením, že do Nevcehle se sjelo pouze 8 družstev v kategorii mladších. Naši soutěžící započali útok jako třetí a v prvním pokusu měli čas 20.92 se kterým obsadili 5. místo. Druhý pokus měli neplatný, protože na rozdělovači byli zavřeny oba kohouty.

Večer dorazili i naši starší, kteří zde měli 24 soupeřů a proto byl odsouhlasen pouze jeden pokus. Tento jediný pokus se jim zdařil a byl naměřen čas 17.05 a to znamenalo pěkné 5. místo z pětadvaceti družstev.

 

 

2. ČERVNA 2012 - POČÁTKY ( 60 METRŮ PŘEKÁŽEK)

Do Počátek jsme vyrazili brzy ráno, aby jsme byli včas na prezentaci soutěžících. Cestou jsme jeli kvůli uzavírce jedné silnice, cestou delší a hlavně  klikatou. Na ono místo jsme dojeli včas, ale bohužel samotná soutěž začala až v 11hodin. Po rozdání startovních čísel jsme mohli začít. Na start nejprvé nastoupili mladší dívky, mladší chlapci, starší dívky a na závěr starší chlapci. Každý měl dva pokusy a běhalo se na dvou dráhách.

Byli jsme zklamáni ze špatně viditelné časomíry, takže jsme časy mohli pouze odhadovat. Ale už jsem výsledky obdržel a tady jsou.

kategorie mladší dívky:                     1.pokus                           2.pokus                                          

3. místo - Nikol Majkutová             21.72                                21.67

4. místo - Šarlota Fejková              26.86                                28.88

 

kategorie starší dívky:                                           

4. místo - Andrea Hrůzová                    18.47                                19.46

7. místo - Monika Hustáková        18.80                                     N

 

kategorie mladší chlapci:       

9. místo - David Linha                             25.86                                  22.40

 

kategorie starší chlapci:              

3. místo - Michal Kratochvíl            15.99                                15.73

15. místo - Vojtěch Vokřínek           21.07                               20.88  

 

Po ukončení závodů jsme opět asi hodinu čekali na vyhlášení výsledků. Cestou domů jsme se zastavili v Telči na zmrzlině, protože si ji všichni zasloužili.

 

 

 VÝTVARNÁ SOUTĚŽ ,, POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ"

Letos se do této soutěže zapojila pouze jedna naše členka a to Pavla Rosolová. Její obrázek vyhrál v její kategorii devátých tříd 1. místo. Samozřejmostí byl postup do krajského kola, kde po jejím vyhlášení získala pěkné 3. místo.  

 

pavla-rosolova.jpg

 

 

27.KVĚTNA 2012 - DOLNÍ VILÍMEČ ( OKRSKOVÁ SOUTĚŽ)

Soutěž našeho okrsku se tentokrát konala v Dolní Vilímči. I letos jsme reprezentovali náš sbor s chutí soutěžit a hlavně se co nejlépe umístit. Tento rok byla sestava soutěžících o něco chudší. Mužů jelo jedno družstvo, ženy letos nemáme a tak to doplnily  dvě družstva mladých hasičů.

Po příjezdu na ono místo jsme měli nástup, na kterém jsme byli uvítáni starostou a velitelem okrsku. Začalo se štafetami na 100 metrů s přenosem hasičáku. Prvně muži, ženy a pak i mládež. Po štafetách se započalo s klasikou mužů , kterou vyhráli Jindřichovští. Naši borci obsadili čtvrté místo po problémech s nasátím vody. U mladých hasičů nastoupili první z Knínic, kteří měli čas s dvanáctkou těsně pod 20 vteřin. Naši starší šli na start také s dvanáctkou , ale jelikož s ní netrénují a navíc nastal problém s uvolněným plynem  a tak jejich čas se zastavil těsně pod 21 vteřin. Na start pak nastoupili mladší , kteří nebyli úplní a tak jim pomohli někteří s družstva staršího. Pokus se jim povedl s časem těsně nad 20 vteřin. A umístění bylo takovéto : 1.Knínice ,  2. Nová Říše mladší a 3. Nová Říše starší.

Na závěr vše bylo spočítáno, sečteno a vyhodnoceno na závěrečném nástupu a pak hurá domů.

 

 

 

20.KVĚTNA 2012 - PAVLOV

Tak a začala nám nová sezóna a to soutěží ve větrném  Pavlově. Jako každy rok se běželo ze dvou základen na jedny terče.

V prvním kole mělo družstvo mladších pokus neplatný a družstvo starších mělo pozici třetího místa s časem 19.04 .

V druhém kole mladší mělo pokus platný, ale bohužel s časem 47.04 obsadilo předposlední místo.  Družstvo starších  skončilo po druhém kole s časem 20.27 a obsadilo 6. místo.

Jak už známe v Pavlově soutěž nekončí a prvních osm nejlepších časů postupuje do pavouka. Družstvo starších postoupilo jako osmé. První rozstřel jsme měli družstvo starších z Brtnice, které jsme vyřadili.  Poté jsme zvládli i družstvo z Kamenice a byli jsme ve finále. Čekal nás finálový souboj s Nevcehlí . A do třetice jsme měli štěstí a vyhráli jsme finále.

 

 

30.DUBNA 2012 - ČARODĚJNICE

Tentokrát nám počasí přálo ( 25"C) a tak stavění vatry, stanu a dalších příprav, proběhlo hladce podle plánu. Lampiónový průvod vyšel jako vždy od hasičárny, kde dětem byli rozdány lístky, za který u vatry dostali zdarma párek a limonádu.

 

________________________________________________________________________

 ROK 2011

 

5.LISTOPADU 2011 - PRAHA

Rok s rokem se setkal, a je tu opět soutěž jednotlivců na 60 metrů překážek v pražské Stromovce, v hale Otakara Jandery.

Letos jsme vyjížděli o něco později, asi tak ve třičtvrtě na šest ráno. Jeli jsme pouze jednou devítimístnou dodávkou a to Renaultem pana Karla Linhy. V autě jsme vezli sedm soutěžících a to v kategoriích:

mladší dívky- Nikolku Majkutovou a Šarlotku Fejkovou

mladší chlapci - David Linha a Dominik Štorek

starší dívky - Monika Hustáková a Andrejka Hrůzová

starší chlapci - Michal Kratochvíl

Do prahy jsme dorazili asi v 8.00 a tak jsme v pohodě našli místo pro naši základnu. Po absolování povinné prezentace byl nástup, kde nás jako každoročně seznámili s průběhem soutěže a s tím, kdo vlastně byl paní Marta Habadová, po níž se tato memoriální soutěž jmenuje.

Letos byla provedena malá změna, a to , že nebylo finále, ale každý soutěžící měl dva pokusy a z nich se vybral ten lepší.

Jako první na řadu přišli mladší dívky a to Nikolka, která v prvním pokusu zaběhla tuto disciplínu časem 23.44 , který se jí započítával do výsledku, protože druhý pokus měla neplatný a to pro rozpojení proudnice v cíli. To se může až na pokyn rozhodčího. Čas v druhém pokusu by byl asi tak kolem 17, nebo 18 vteřin , což by byl Nikolky excelentní výkon, nuž škoda. Umístila se na 41. místě z 80 děvčat.

Šarlotky toto byla první soutěž. Čas v prvním kole byl 32.63, ale v druhém si polepšila na 29.40 a umístila se na 60. místě z 80 děvčat.

 V kategorii mladší chlapci vyběhl jako první Dominik, který si zajistil lepší čas 19.57v prvním kole. V druhém si maličko pohoršil 19.98 a tak se umístil na 22. místě .

David zvládl první pokus lepším  časem 20.96 , než v druhém kole a to 24.62. Do výsledku se mu počítal čas prvního kola. Umístění na 29. místě . V této kategorii měli kluci 99 soupeřů.

Moniku jsme sebou vezli, jako jasnýho favorita a taky nezklamala. Sice na stupínku vítězů nestála, ale 19. místo, které obdržela za čas 14.82 v druhém kole ( v prvním 16.22) se neměla za co stydět.

Andrejka měla v prvním kole lepší čas jak Monika 15.73, ale v kole druhém si pohoršila na 18.44 a tak obsadila 30. místo, ale i tak za sebou nechala 77 starších děvčat. V této kategorii soutěžilo 107 holek.  

Jako poslední náš kůň byl v kategorii starších chlapců a to Michal se skvělým časem 15.55 v prvním kole. Bylo na Michalovi vidět jak chce svůj čas v druhém kole ještě vylepšit a věřte mi, že opravdu na to měl. Ale jak to bývá, přes všechnu snahu zvítězila smůla a čas 16.03 na zlepšení nestačil. Umístil se na pěkném 28. místě ze 102 soutěžících.

Tak co ? taky si myslíte, že naše výprava do matičky Prahy byla úspěšná? Já myslím, že ano. Určitě jsme Novou Říši nezahanbili, ba naopak. 

Domů jsme se vrátili asi o půl sedmé večer unaveni, ale spokojeni. Komu bych chtěl poděkovat ? Určitě panu Karlu Linhovi mladšímu za to, že nás do Prahy dovezl, i za jeho pomoc při samotné soutěži. Bez něj bych to sám asi těžko zvládl.

 

 

8. ŘÍJNA 2011 - ZPV  VYSOKÉ  STUDNICE

Probuzení do deštivého dne a odjezd na závod požární všestranosti do Vysokých Studnic. Zůčastnili jsme se s oběma družstvy a to v sestavě

družstvo mladší - Karinka, Šarlotka, Nikolka, Vojtík a Dominik.

družstvo starších - Monika, Andy, Lukáš, Michal a Tom.

Soutěž se konala snad na nejvyšším kopci okolí Studnic. Celou dobu fičel pěkně studený vítr, bylo pouhých pět stupňů nad nulou.

Nejprve šlo na start družstvo mladších . Mladší měli trať 2 kilometry dlouhou a starší 3 kilometry.

Během této cesty měli pět disciplín a to - střelbu ze vzduchovky, orientace mapy a buzoly, zdolání příkopu po laně, hasicí prostředky a zdravovědu. Věděl jsem dobře , že u mladších nebude výsledek nejlepší. Byla to pro některé první  zkušenost s touto disciplínou. Skončili na 14. místě z 15 družstev a obdrželi 52 trestných bodů . Abych pravdu řekl , loni u nás mělo družstvo starších něco kolem 40 trestných bodů. Ale ve Vysokých Studnicích zabodovali a se sedmy trestnými body se umístili na nádherném 2. místě

Jaký jsem měl pocit z této soutěže ?  Rozporuplný. Nejvíce mi vadilo, že pro děti nebyl k dispozici teplý čaj zdarma. Museli si ho koupit za 10 kč , trochu drsný způsob jak vydělat.

 

 

17. ZÁŘÍ 2011 - DOLNÍ CEREKEV

Každý rok je poslední soutěží Jihlava. Letos je tomu jinak .Poslední  soutěží v okresní lize mladých hasičů letos byla v Dolní Cerekvi. 

Výsledky družstva mladšího :  1. kolo   20.46

                                                       2.kolo    23.87

Tímto časem skončilo družstvo mladších na pěkném 5. místě.

                 družstva staršiho:      1.kolo   16.82

                                                        2. kolo  16.69

Družstvo starších se umístilo na 7. místě.

Zároveň zde byli vyhlášeny výsledky celé Jihlavské okresní ligy za rok 2011. Naši malý svěřenci obsadili 7. místo ze 17 družstev. A družstvo starší 8. místo z 20 družstev.

 

 

 

4.září 2011 - STARÁ  ŘÍŠE

Předposlední soutěží v požárním útoku byla ve Staré Říši a to v úplně novém areálu vedle fotbalového hřiště u Jechovce. Areál ještě nebyl plně dokončen, ale už teď vím, že v příštím roce bude patřit mezi ty nejlepší. A to nejen areálem, ale i pílí jejich družstva.

Ale i nám se tady zadařilo. Sice ne hned v prvním kole, to byl u mladších čas 22.79 a u starších dokonce 32.44. V druhém kole už to bylo lepší a tak mladší dosáhli času 20.98. Tímto výsledkem obsadili 5. místo ze sedmi družstev. A jako úplně posledním družstvem této soutěže šlo na start naše družstvo starších . Bylo na nich vidět jak chtějí svoje výsledky vylepšit a tak se taky stalo. Výsledný čas druhého kola byl 16.26 a tímto výsledkem obsadili také 5. místo a to z 12 družstev . Tyto výsledné časy jsou zatím letos nejlepšími a jsme si všichni vědomi , že k tomu dopomohla snaha našich soutěžících a také  mašina našich dospělých hasičů, se kterou teď jezdíme místo bývalé dvanáctky, kterou jsme během léta zadřeli na námětovém cvičení.

 

 

3.září 2011 - TELČ

Na soutěži v požárním útoku v Telči jsem nebyl a ani nemám ani jednu fotografii a tak vás můžu pouze seznámit s výsledky, které jsem našel na OSH stránkách.

Družstvo mladší :  platný pokus druhého kola 25.28, což je zařadil na 14. místo z 16 družstev.

Družstvo starší :  platný pokus druhého kola 19.61, což je zařadil na 15. místo z 20 družstev.

 

 

20.srpna 2011 - BRTNICKÁ ŠEDESÁTKA

Této soutěže jsme se zůčastnili už v loni. Měli jsme na tuto soutěž pouze jeden trénink a to v Nevcehli. Jsem moc rád, že brtničtí tuto soutěž organizují. Jen škoda, že jich v našem okrese není více.

Sjelo se nás v Brtnici zase poskromnu, i když proti loňskému roku asi o pět soutěžících více. Z našeho družstva byli vybráni - Monika , Pavla a Michal. Z počátku jsem tuto soutěž bral jako přípravu na Prahu, ale když jsem viděl s jakou vervou se naši jednotlivci do soutěže vrhli, uvědomil jsem si, že zde chtějí vyhrát. Nejdříve jsme na start pustili mladší holky a kluky. Po nich přišli na řadu starší holky a to Monika s Pavlou. Monika při prvním pokusu nasadila laťku pěkně vysoko a to časem 17.25 a tak se ostatní museli pěkně činit. Monika v tu chvíli po prvním kole byla první. V druhém kole nasadila lepší čas soutěžící z Brtnice a tak Monika se v každém případě musela zlepšit a to se taky stalo časem necelých 16 vteřin. Pavla první pokus zvládla časem kolem 19 vteřin a v druhém kole necelých 18 vteřin. Michal se nechtěl nechat zahanbit a tak bojoval ze všech sil, ale u něj to stačilo pouze na čtvrté místo. Bylo vidět, že domácí borci mají na svých překážkách vše vypilováno. Do poslední chvíle si Monika myslela , že je na druhém místě a Pavla na místě čtvrtém. Měli jste vidět tu radost , když při vyhlašování Pavla dostala stříbrnou medaili a Monika zlatou. Za to , že se takhle pěkně umístili a za to , že si během soutěže dokázali vzájemně pomáhat,  jsem je vzal na zmrzlinu. Cestou domů se v autě slavilo a z auta vlál náš novoříšský dres.   

 

 

 

9.ČERVENCE 2011 - ČVACHTOBRANÍ

No a máme tu prázdniny a pro naší obec úplně novou akcičku, která začala v sobotu dopoledne, úplně slunečným horkým dnem. Tato akce nazvaná ,, čvachtobraní" se skládala ze sedmyčlenných družstev. Mohl se přihlásit úplně každý, ať muž , či žena, ať dospělý či mládež. Jezdilo se na kánoích, na lehátku, běhalo se po souši, střílelo ze vzduchovky, jeden z úkolů byla zdravověda a jako poslední úkol bylo spojení hadic a proudnice. Vše se hodnotilo a jako trestné body si dospělý museli zaplatit třetinku piva a děti třetinku limonády. Letos při nultém ročníku se zůčastnilo pouze pět družstev a to složeno převážně z místních občanů, či členů našeho sboru dobrovolných hasičů.

Takže doufejme, že toto čvachtobraní se zalíbilo a zaujme své místo v akcích naší obce.

 

 

 

26.ČERVNA 2011 - PŘÍSEKA

Do Příseky jsme museli odjet až po desáté hodině ranní, protože mi dospělý jsme se zůčastnili Božího těla, kterého se pravidelně naše SDH účastní.

Na tuto soutěž jsme zase nebyli kompletní a tak jsme byli nuceni celou sestavu družstva staršího přestavět. Místo zraněné Pavly nastoupil Vojta, místo Vojty na béčka Michal a místo Michala na levý proud člen družstva mladšího David. Tak v téhle sestavě jsme jeli sebrat nějaké ty bodíky do Příseky. Tuto neděli bylo opět jako každý rok v Přísece pod mrakem, ale naštěstí se vypršelo brzy ráno. Na start jsme byli přihlášeni jako předposlední. Když přišla naše chvíle , bylo na našich soutěžících vidět, jak moc chtějí mít co nejlepší čas.

Při prvním pokusu dosáhli času 20.01 a v té chvíli jsme byli na desátém místě. Druhým pokusem se chtěli ještě zlepšit, ale bohužel smůla stála naší straně a čas 26.58 bylo to co jsme nechtěli. Byl tedy zapsán čas z prvního kola a domů jsme si odvezli 14. místo ze 17 družstev.  

 

 

 

 

19.ČERVNA 2011 - BRTNICE

Opět nastal problém družstva mladšího a to pro neúplnost a tak jsme zase vyjeli pouze z družstvem starším. Některým ještě ani neuschl dres ze sobotní soutěže u nás. Soutěž v Brtnici začala po desáté hodině ranní se zataženou oblohou, která se během poledního začala vyjasňovat. Naši starší soutěžící po smůle u nás doma chtěli konečně prolomit ledy a tak se do soutěže vrhli se všemi silami.

                       První pokus byl platný, ale opět s časem dost nad dvacet vteřin ( 24,26). Bylo na všech vidět jak jsou zklamáni a tak při druhém pokusu vyběhli ze startovní čáry jak střely a hůrá vyšlo to. Pokus byl platný a čas sražen na 19,68 . Naši borci všichni jásali . Konečně, konečně. Škoda jen, že tento čas stačil pouze na desáté místo. Ale domů jsme neodjeli s prázdnou. Na zraněný ruce Páji Rosolový jsme domů dovezli pěkně bílou sádru, kterou jsme si vyčkali na chirurgii v Jihlavské nemocnici. 

 

 

 

18.ČERVNA 2011 - NOVÁ  ŘÍŠE

Rok s rokem se sešel a už tu máme opět soutěž v požárním útoku u nás doma v Nové Říši. Už v pátek od samého rána jsme tuto akci připravovali. Letos jsme poprvé pořádali soutěž na trávě a to za obecním úřadem na sokolské zahradě. jediné co nás mohlo ohrozit bylo počasí a to se také stalo. Od druhé poloviny soutěže se rozpršelo a déšť vydržel až do konce. Ale děti to neodradilo a vydrželi bojovat až do samého závěru.

Výsledné časy našich soutěžících

družstvo mladší - 1. pokus  ........................25.11

                                  2. pokus..........................29.29

     započteným časem z prvního pokusu 25.11 se umístili na posledním místě z pěti družstev

 

družstvo starší -  1. pokus ...........................31.89

                                 2. pokus ...........................28.92

   započteným časem z druhého pokusu 28.92 se umístili na 9. místě z dvanácti družstev

 

 

 

 

5. ČERVNA 2011 - PAVLOV

Tak už máme další soutěž za sebou a to v Pavlově. A opět jsme sem přijeli nekompletní.

Družstvo starších opět nezabodovalo a tak se muselo spokojit opět jedním s posledních míst. Za to mladším se první pokus podařil a to s časem něco málo přes 22 vteřin. Při druhém kole jsme si museli dát pauzu, protože přišla bouře.

 

 

 

 4.ČERVNA 2011 - MARKVARTICE

V Markvarticích soutěž začínala ve 13.00 . Když jsme sem dojeli, byli jsme opět nekompletní. U malých nám chyběl rozdělovač Dominik , který jsme si zapůjčili z Boršova a savice Šarlotka, kterou zastoupila dívčina z Brtnice. V prvním pokusu měli čas 28,51 a v druhém se zlepšili  na 23,97 . Tento pěkný výsledek, bohužel stačil pouze na 5 místo ze sedmi družstev.

Družstvo starších nám místo béčka Vojty nahradil béčkař z Kamenice a chybějící košařku Andrejku náš nový člen Martin Karásek. Při prvním pokusu dosáhli času 29,26 a v druhém si ještě pohoršili na 40.67, takže se jim započítal čas z prvního kola.

 

 

1.ČERVNA 2011 - POHÁDKOVÝ LES

Tuto akci zde uvádím poprvé, ale naše mládež se jí zůčastňuje každý rok.  Je to akce pro mateřskou školku a první stupeň základní školy.

 

 

 28.KVĚTNA 2011 - NOČNÍ SOUTĚŽ V NEVCEHLI

Na tuto noční jsme jeli pouze s družstvem starším a to až ve 20.00 , až po dešti. Celý den totiž pršelo. Na tomto klání nám chyběl strojník a tak jediná možná volba byla půjčit si ho od Příseky. Hoch, jehož jméno už si nepamatuji to ale u svého družstva měl nacvičené trochu jinak a tak se nám jediný pokus zcela nezdařil. Sice byl pokus platný, ale stačil pouze na předposlední místo.